אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בראק קפיטל: זינוק ברווח הנקי ל-26 מיליון יורו צילום: דוד סרנוב

בראק קפיטל: זינוק ברווח הנקי ל-26 מיליון יורו

לעומת רווח נקי של 2.8 מיליון יורו ברעון המקביל אשתקד. העלייה החדה ברווח נבעה ברובה מעליית שווי הנכסים המסחריים בגרמניה, אותם רכשה החברה ביוני האחרון

23.08.2011, 11:16 | שניר הנדלר

שערוך הנכסים המסחריים בגרמניה הביאו לעלייה חדה ברווח הנקי של בראק קפיטל פרופרטיז (BCP) אן.וי זרוע הנדל"ן בגרמניה של בראק קפיטל, כך עולה מהדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2011 שפורסמו היום (ג').

הכנסות החברה מהשכרת נכסים ברבעון השני הסתכמו בכ-5.6 מיליון יורו בדומה לרבעון המקביל. למרות הסטגנציה בשורה העליונה, ב-BCP מציינים שחלק מהנכסים שנרכשו במהלך 2011 עשויים לבוא לידי ביטוי בהכנסות החברה בהמשך השנה והיא צופה צמיחה בהכנסות בעקבות איחוד הנכסים שנרכשו על ידה.

בעקבות רכישת הנכסים שביצעה ב-2011 בראק קפיטל פרופרטיז צופה כי בסיכום השנה הנוכחית תניב פעילותה תזרים מזומנים מפכילות שוטפת (FFO) של 10-12 מיליון יורו. תחזית זו משקפת שיפור ניכר בפרמטר זה בהשוואה לקצב שהוצג במחצית הראשונה של השנה, בה הסתכם ה-FFO בסך של כ-2.6 מיליון יורו.

בשורה התחתונה חתמו מנהלי BCP, גל טננבאום ואופיר רחמים על רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של החברה של 26 מיליון יורו. לשם השוואה, ברבעון המקביל הסתכם רווח זה ב-2.8 מיליון יורו.

לדברי בראק, העלייה החדה ברווח נובעת ברובה מעליית שווי הנכסים המסחריים בגרמניה, אותם רכשה החברה ביוני האחרון. בעסקה זו נרכשו 13 נכסים מסחריים בגרמניה (עסקת Matrix), בתמורה לכ-120 מיליון יורו. נכסים אלה משתרעים על שטח כולל להשכרה של כ-157 אלף מ"ר ומניבים לחברה דמי שכירות שנתיים בסך כ-13.5 מיליון יורו. על פי הערכת שווי עדכנית שבוצעה לנכסים אלה, רשמה בראק רווח ממוניטין שלילי בסך של כ-26.5 מיליון יורו במהלך התקופה המדווחת.

נכון ל-30 ביוני, סך נכסי הנדל"ן של BCP עמדו על כ-565 מיליון יורו והם מהווים כ-92% מסך המאזן של החברה. החברה מציינת, כי שיעור ההיוון הממוצע של נכסיה הנו כ-7.2%, בעוד שהריבית הממוצעת ששימשה למימון רכישתם עומדת כיום על כ-3.6%. לדברי BCP, מרווח אלה הם שתומכים בתזרימי מזומנים גבוהים ויציבים לאורך זמן.

נכון למועד זה עמד ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של BCP על 179 מיליון יורו. תזרים המזומנים שייצרה BCP במהלך הרבעון הסתכם ב-3.2 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות