אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים דנה בזירוז העברת התקצוב הדרוש למיגון מוסדות חינוך באשקלון וב"ש צילום: חיים הורנשטיין

ועדת הכספים דנה בזירוז העברת התקצוב הדרוש למיגון מוסדות חינוך באשקלון וב"ש

רובי ריבלין: "בכנסת הקודמת אישרנו תקציב מיוחד בסך 15 מיליון שקל לשם הצבת מיגוניות בבתי הספר באשקלון, ואולם עד כה לא נעשה דבר"

23.08.2011, 15:48 | תומר אביטל

ועדת הכספים התכנסה היום לדיון מיוחד בו קראו חברי הכנסת לזרז את העברת התקצוב הדרוש למיגון מוסדות החינוך באשקלון ובבאר שבע. יו"ר הכנסת רובי ריבלין שנכח בדיון תקף כי "בכנסת הקודמת אישרנו תקציב מיוחד בסך 15 מיליון שקל לשם הצבת מיגוניות בבתי הספר באשקלון, ואולם עד כה לא נעשה דבר. הזדעזעתי לשמוע בביקורי באשקלון שתקציב זה נתון במחלוקת בין המשרדים, האוצר טוען שתיקצב ומשרד הביטחון טוען שלא קיבל, וגורלם של הילדים נמצא על הכף. על משרדי הממשלה לספק תשובות, ועל הכנסת לעקוב אחר התקצוב והביצוע של הצבת המיגוניות".

יו"ר הכנסת הניח על שולחן הוועדה את מכתבו של ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' בסוגית המיגון, לפיו מתוך 264 מקלטים ציבוריים בעיר, כשליש זקוק לשיפוץ יסודי, וכן דרישה לתקצוב צורכי מיגון מידיים לגני הילדים, לבתי הספר ולמועדונים ציבוריים, הכוללים מיגוניות, מערכות אזעקה ומיכשור אלקטרוני, בסך כולל של כ-22 מיליון שקל.

נציגי הממשלה הסבירו מנגד שהטענות אינן נכונות, וכי המדינה מקדמת את נושא המיגון.

ראש ענף מיגון בפיקוד העורף, אל"מ בני שיק טען שהמכרזים לביצוע ייצאו לדרך במהלך השנה הבאה. ראש היחידה להתיישבות במשרד הביטחון עמיקם סבירסקי אמר כי "אנחנו בשלב אחרון של מיגון בתי המגורים בטווח של 4.5 ק"מ, ובשלב מתקדם מאד של מיגון מוסדות החינוך בטווח של 7 ק"מ. בינתיים סוכם על הרחבת רצועת המיגון ל - 15 ק"מ, בעלות מוערכת של 80 מיליון שקל. אין ויכוח בין האוצר לבינינו, התקציב שנדרש עד כה הגיע ואנחנו עובדים לפיו".

גם נציג האוצר מאיר בינג הסביר כי רה"מ קיבל החלטה לתקצב את כלל מוסדות החינוך באזורי העימות עד אשקלון בעלות של 80 מיליון שקל, שכבר הועברו למשרד הביטחון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות