אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עופר השקעות תזרים 500 מיליון שקל למליסרון דרך הנפקת זכויות צילום: ורדי כהנא

עופר השקעות תזרים 500 מיליון שקל למליסרון דרך הנפקת זכויות

הרווח הנקי של מליסרון עלה ל-137 מיליון שקל, לעומת הפסד של 437 אלף שקל ברבעון המקביל. בכוונת עופר השקעות להפחית את מינוף החברה שעלה משמעותית מאז תחילת השנה: 68% מנכסי החברה ממומנים נכון לתום הרבעון דרך הלוואות

23.08.2011, 18:33 | שהם לוי

איחוד תוצאות בריטיש ישראל והעלאת מחירים בשטחי השכירות בקניונים שמפעילה מליסרון סידרו לחברת הנדל"ן שבשליטת עופר השקעות רווח נקי של 137 מיליון שקל ברבעון השני. זאת בהשוואה להפסד של 437 אלף שקל ברבעון המקביל.

העלייה ברווח הנקי של החברה בניהולו של משה רוזנבלום מוסברת בין היתר בגידול של 255 מיליון שקל בשווי הנדל"ן להשקעה של הקבוצה, זאת בהשוואה לירידה של 29 מיליון שקל בערך הנדל"ן ברבעון המקביל.

השיפור בתוצאות בא לידי ביטוי לא רק במספרים החשבונאים אלא גם במזומנים. תזרים המזומנים נטו מהפעילות השוטפת של ענקית הנדל"ן עלה ל-152 מיליון שקל, בהשוואה ל-75 מיליון שקל ברבעון המקביל.

גם שיעור התפוסה בקניוני הקבוצה נותרו יציבים ואף עלו במעט.

שיעור המינוף בו פועלת החברה עמד על 68% לעומת כ-50% בדצמבר 2010. המשמעות היא שהחברה מממנת חלקים קטנים יותר מנכסיה דרך הון עצמי ויותר באמצעות הלוואות.

הרווח התפעולי מהשכרת נכסים קיימים עמד על 90 מיליון שקל, לעומת 92 מיליון שקל ברבעון המקביל. סך הרווח התפעולי מהשכרת הנכסים עמד על 236 מיליון שקל, בהשוואה ל-92 מיליון שקל אשתקד, קפיצה של יותר מפי שתיים.

במקביל, אישר דירקטוריון החברה חלוקת דיבידנד בהיקף של כ- 30 מיליון שקל לבעלי המניות של החברה. זאת, בהמשך לחלוקת דיבידנדים בסך כ-60 מיליון שקל מתחילת השנה, ובהתאם למדיניות החברה לחלק במהלך שנת 2011 דיבידנד לבעלי המניות בהיקף מצטבר של כ 120 מליון שקל.

"נציף ערך רב על ידי קידום המיזוג עם בריטיש"

"במסגרת תוצאות הרבעון התחלנו לראות לראשונה את פירות רכישת השליטה בבריטיש ישראל, כמתבטא בתוצאות החזקות שהחברה מציגה, בכל הפרמטרים התפעוליים, הפיננסים והעסקיים", אמרה ליאורה עופר, יו"ר מליסרון עם פרסום הדוחות הכספיים.

עופר התייחסה גם לתוכניות לעתיד: "ממועד הרכישה, אנו פועלים בצורה אינטנסיבית לצורך קידום מיזוג מוצלח של שתי החברות, מהלך אשר להערכתנו יציף ערך רב לקבוצה ולבעלי מניותיה".

יו"ר מליסרון מסבירה כי עופר השקעות מתכוונת להפחית את המינוף של מליסרון: "כפועל יוצא של הרכישה וצירוף החוב של בריטיש למאזן המאוחד, המינוף הפיננסי של מליסרון גדל. לאור האמור, אנו פועלים לביצוע בטווח המיידי של הנפקת זכויות, אשר תעבה את ההון העצמי של מליסרון בכ-700 מיליון שקל ותחזק בצורה משמעותית את איתנותה הפיננסית. מתוך הסכום האמור, קבוצת עופר השקעות התחייבה להשתתף לפחות לפי חלקה - כ-500 מיליון שקל".

משה רוזנבלום, מנכ"ל מליסרון אמר: "רכישת בריטיש ישראל מחזקת בצורה ניכרת את קבוצת מליסרון ברמה העסקית ומוסיפה לה מנועי צמיחה משמעותיים אשר חלקם באו לידי ביטוי כבר בתוצאות הרבעון וחלקם אני מעריך שיבואו לידי ביטוי בתוצאות התפעוליות כבר בטווח הקצר עד הבינוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות