אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - בן־דב בלחץ: מגדל רוצה אסיפת בעלי אג"ח, באקסלנס דורשים פירעון מיידי צילום: שחר אהרוני

בלעדי ל"כלכליסט" - בן־דב בלחץ: מגדל רוצה אסיפת בעלי אג"ח, באקסלנס דורשים פירעון מיידי

במגדל מטילים ספק ביכולת של סקיילקס לעמוד בתזרים המזומנים החזוי, ומעלות הכניסה את האג"ח לרשימת המעקב. אקסלנס לוחצת על טאו

24.08.2011, 07:08 | לירוי פרי

הלחץ על אילן בן־דב גובר: הסדר החוב בטאונמצא תחת ערפל כבד, השחיקה במניית סאני מזמינה לחצים מצד הבנק הבינלאומי, ואתמול החליט בית ההשקעות אקסלנס להעמיד את החוב של טאו כלפיו לפירעון מיידי.

אם לא די בכך, הרי של"כלכליסט" נודע כי במגדל מטילים דופי בתזרים המזומנים החזוי שפירסמה סקיילקס ולכן הם שלחו מכתב לנאמן סדרות האג"ח של החברה (א' עד ד'), שבו נתבקש האחרון לשקול כינוס אסיפת אג"ח.

אתמול בבוקר דיווחה טאו כי אקסלנס, שלו חייבת החברה כ־16.5 מיליון שקל, מעמיד את החוב לפירעון מיידי. ההודעה באה לאחר משא ומתן בין בית ההשקעות, טאו, בן־דב ונציגות מחזיקי האג"ח.

בטאו ביקשו לשלם את החוב באמצעות ערבות אישית של בן־דב בגובה 10 מיליון שקל, 6 מיליון שקל על ידי הסבת חלק מאופציית ה־PUT שיש לחברה על מניות סאני ועוד כחצי מיליון שקל מקופת טאו. נציגות בעלי האג"ח התנגדה למתווה ודרשה כי בן־ דב יעמוד בהתחייבותו לחברה ויזרים לה כ־15 מיליון שקל. עדיין לא ברור כיצד תתמודד החברה עם דרישת הפירעון.

דו"ח תזרים המזומנים שפרסמה סקיילקס בשבוע שעבר גרם להרמת גבה מצד כמה גורמים בשוק ההון, וגרם למגדל לשלוח את המכתב לנאמן. בין היתר נטען במכתב כי ההנחה של סקיילקס - שלפיה פרטנר תחלק לה דיבידנד כולל בסך כ־800 מיליון שקל עד 2013 - מוטלת בספק. נקודה נוספת היא רכישת האג"חים הארוכות שמבצעת סקיילקס, שעשויה לפגוע באג"ח הקצרות.

אם לא די בכך, אתמול החליטה S&P מעלות ליישר קו עם מידרוג ולהכניס את האג"ח של סקיילקס לרשימת מעקב עם השלכות שליליות. להערכת חברת הדירוג, נזילותה של סקיילקס פחות ממספקת ונזילותה של החברה־האם סאני אלקטרוניקה חלשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מי שאשר מתן אשראי לעסקה ממונפת למר בן דב אחראי להפסדים
יש צורך מיידי של הרגולטור לקבוע א) גוף מוסדי לא יתן אשראי בתנאים נחותים מבנק שהעמיד אשראי בעבר. האשראי ימתן פארי פאסו 50 50. ב} הון עצמי מושקע ברכישה- לא יפחת ברכישה ממונפת של חברה מ-50%. ג) ערבות אישית של הלווה (הטיקון) תחייב אותו להפעיל שקול דעת אישי אם הסיכון כדאי. ד} מתן דו"ח הלואות , אגחים שניתנו ולא נפרעו ומה הצעדים שנינקטו נגד הלווה. כמו כן אלו עסקים נוספים בשליטתו שהועמדו להם הלואות מאותו גורם. דו"ח זה שינתן לבעלי הפנסיות, למבוטחים יציף את אור השמש על כל מיני עסקאות מפסידות. ה) אחראיות אישית של ועדת ההשקעות שאשרה במידה ויתגלו כי לקחו סכונים מיותרים על חשבון המבוטחים.
ישראל , צפון  |  24.08.11