אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": פסגות ינהל את קופות הגמל של ארגון המורים צילום: דימיטרי שבצ'נקו

בלעדי ל"כלכליסט": פסגות ינהל את קופות הגמל של ארגון המורים

פסגות גבר על דש במכרז של הארגון ויגבה דמי ניהול של 0.035% בלבד על נכסים של 2 מיליארד שקל

25.08.2011, 06:56 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות פסגות ינהל את כספי קופות הגמל של ארגון המורים בהיקף של 2 מיליארד שקל - כך נודע ל"כלכליסט". פסגות גבר במכרז על המתחרה דש וינהל את כספי הקופות לתקופה של 3 שנים, כאשר בשנה הראשונה הוא העניק לקופות התחייבות לדמי ניהול בשיעור של 0.035% מהיקף הנכסים - בדומה לדמי הניהול שהוא מציע לקופות מפעליות אחרות שהוא מנהל, שמחזיקות בהיקף נכסים דומה.

זכייה זו של פסגות מצטרפת לזכייה משמעותית נוספת בתחילת החודש. קרן ההשתלמות של איגוד המורים והגננות המנהלת נכסים בהיקף של 13.5 מיליארד שקל - ומהווה את הקופה המפעלית הגדולה בישראל - העבירה לפסגות את ניהול ההשקעות שלה, וזאת בתמורה לדמי ניהול אפסיים של 0.015% בלבד. בתחילה חשבו הקופות המפעליות האחרות שמנהלות את הכספים בפסגות להפעיל מנגנון בהסכם מולן, המאפשר להן השוואת דמי ניהול לקופות אחרות תחת ניהולה של פסגות, אך ההסכמים הללו כוללים מגבלה של היקף נכסים לזכייה בתנאים דומים.

עד כה נוהלו כספי קופות ארגון המורים בראשותו של רן ארז על ידי הבנק הבינלאומי, אך על רקע יישום מסקנות ועדת בכר נדרשו הקופות למצוא מנהל חיצוני. מי שהוביל את ההתמודדות במכרז היה ברק סורני, מנכ"ל פסגות ני"ע.

בפסגות סירבו להתייחס לפרטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות