אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרות של קמן נמשכות: רשמה הפסד של 32 מיליון שקל ברבעון השני

הצרות של קמן נמשכות: רשמה הפסד של 32 מיליון שקל ברבעון השני

המשבר הכלכלי וביצועים חלשים של החברה-בת קמן טכנולוגיות פגעו בקמן אחזקות, שרשמה במחצית הראשונה הפסד של 27.4 מיליון שקל. זאת למרות עלייה של 9.5% בהכנסות ל-783.7 מיליון שקל

25.08.2011, 20:24 | מעין מנלה

קמן אחזקות, שבשליטת רוני אלרואי, דיווחה היום (ה') על תוצאותיה למחצית הראשונה ולרבעון השני של 2011. החברה סיימה את המחצית עם הפסד של 27.4 מיליון שקל הכולל הפחתה לירידת ערך נכסי מוניטין בקמן טכנולוגיות ב-6.3 מיליון שקל. ברבעון רשמה החברה הפסד של 32 מיליון שקל לעומת הפסד של 18.9 מיליון שקל ברבעון המקביל.

קמן היא חברת החזקות, וככזו, מסבירים בחברה, מימנה את רכישת השקעותיה באמצעות אשראי מגורמים שונים ולכן תוצאותיה מושפעות מעלויות מימון הנגזרות מאשראים וכן מתוצאותיה העסקיות של החברות בהן היא מחזיקה.

החברה מסבירה כי המשבר הכלכלי העולמי פגע בערכם של נכסי הקבוצה, מצב נזילותיה, יכולתה לממש נכסים, יכולתה לגייס מימון ובתוצאות העסקיות שלה. זה גרם לכך שהיא לא עמדה ברף פיננסי שנקבע בהסכמים עם נותני אשראי שונים ועם מחזיקי אג"ח סדרה ג' של החברה.

קמן טכנולוגיות, חברה בת של קמן, צויין בדו"ח, הייתה חלשה במיוחד ברבעון בעקבות האטה בביקוש לשירותי מעבדה לתיקון מכשירי סלולר.

הכנסות החברה ממכירות הסתכמו ב-783.7 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה בהשוואה ל-715.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה, עליה של 9.5%.

רואי החשבון של החברה כתבו כי עולים ספקות משמעותיים באשר להמשך קיומה של החברה כעסק חי, זאת בהמשך לדעה דומה שהביעו בסוף הרבעון הראשון. הם הפנו תשומת לב, בין היתר, לגירעון בהון העצמי וההון החוזר של החברה ולהפסדים במחצית הראשונה של השנה.

ביוני אישרה האסיפה הכללית של בעלי איגרות החוב מסדרה ג' של קבוצת קמן ברוב מוחלט של 99.7% את הסדר האג"ח.משמעות האישור הייתה, כי בעלי האג"חים הסכימו להסרת הדרישות השונות לאמות מידה פיננסיות משטר הנאמנות של איגרות החוב, ובתמורה תעניק להם קמן מספר הטבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הרווח לא מכסה על הריביות
דניאל (נשמע כאחד המכיר את החברה), מציין ובצדק את הרווח הטמון בליבת הפעילות של קמן אך עם מחברים את החוב המאוחד של החברה הריבית לא תאפשר רווחים גם בעתיד. חברה אשר ליבת הפעילות שלה היא תשתית לא תוכל להשית על לקוחותה את עונש הריבית שהחברה גוררת, יש עוד מתחרים בשוק אשר לא צריכים לשלם 8% מימון על הפעילות שלהם.
dds , שדרות  |  29.08.11
4.
תפעולית קמן נראת שהתיצבה הזדמנות לאחר שיהיו מחיקות
לפי הדוחות נראה שהם שורדים וגם אלראי יזרים.עשו שם חיתוך עמוק המנכלית מיעלת ועושה סדר.מכירות של חברות הפסקת פעילויות. יש הוצאות מימון גבוהות חוב גבוהה במאזני הסולו .והתעופה לא מפסידה ויש שם קופה גדולה אבל עדיין לא רווחית מספיק.מה קורה שם בקמן קפיטל לא ברור. ממשים ניופארם? נראה שמנדלסון טובה מאד מה זה פינקלשטיין גם נראה משהו טוב. ממשיך לעקוב אחרי מה שהם עושים. יתכן ויש שם הזדמנות המחיר היום אפסי
דניאל , חיפה  |  26.08.11
לכל התגובות