אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טריפולי: אספקת המים והחשמל על סף קריסה צילום: רויטרס

טריפולי: אספקת המים והחשמל על סף קריסה

"יש מחסור רחב בדלק, מזון וציוד רפואי, במיוחד בהרי נפוסה ובטריפולי", אמר מזכ"ל האו"ם באן קי-מון בניו יורק

27.08.2011, 15:27 | סוכנויות הידיעות

טריפולי עומדת בפני קריסת אספקת המים והחשמל היום (שבת), בעוד המורדים השולטים כעת ברוב הבירה הלובית נלחמים על העיר שעדיין בשליטת כוחותיו של מועמר קדאפי.

פרצי ירי נשמעים מדי פעם ברחבי טריפולי, אולם נראה שגוועה הלחימה ברחובות שהייתה בימים האחרונים, רובה בשכונת אבו-סלים התומכת בקדאפי.

מועצת המעבר הלאומית של המורדים מנסה לבסס את סמכותה ולהשיב את הסדר לטריפולי, אולם הגורמים הבכירים טרם עברו אליה מבנגזי שבמערב. החיים בטריפולי רחוקים מחזרה לשגרה, שכן שני מיליון תושביה עדיין סובלים מקריסה בשירותים בסיסיים, אף שרבים מהם חוגגים את מפלת קדאפי.

"יש מחסור רחב בדלק, מזון וציוד רפואי, במיוחד בהרי נפוסה ובטריפולי", אמר מזכ"ל האו"ם באן קי-מון בניו יורק, וציטט דיווחים שאספקת המים לטריפולי ולסביבתה עשויה להיות בסכנה, מה שמאיים על 3 מיליון איש לפחות.

בריטניה התחייבה להעביר סיוע הומניטרי דחוף לוועדה הבינלאומית של הצלב האדום כדי לסייע בטיפול ב-5,000 פצועי מלחמה, אספקת מזון לכמעט 690 אלף איש שנאלצו לברוח מבתיהם ולאחד משפחות שהתפצלו.

המחסור בטריפולי החמיר, אף שיו"ר מועצת המעבר הלאומית מוסטפא עבד אלג'ליל אמר ביום ה' שכוחותיו גילו מאגרי ענק של מזון ותרופות בבירה, שימנעו מחסור.

נפילת טריפולי

בתוך כך, מיקומו של קדאפי עדיין לא ידוע. המורדים המחפשים אותו אומרים שהמלחמה לא תסתיים עד שהרודן בן ה-69, ששלט בלוב במשך 42 שנה, יילכד או ייהרג.

שיירת שש מכוניות מרצדס חצתה אתמול את הגבול מלוב לאלג'יריה, לפי מקור בקרב המורדים. לא ניתן היה לאמת את הדיווח, אולם המקור סבור שייתכן שגורמים לובים בכירים או אף קדאפי ובניו ברחו מלוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות