אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איציק שמולי: "על הממשלה לדעת שנגמרה שעת סיפור" צילום: עמית שעל

איציק שמולי: "על הממשלה לדעת שנגמרה שעת סיפור"

רק כ-25 אלף הפגינו ברחבי הארץ, כ-15 אלף מהם - בתל אביב. יו"ר התאחדות הסטודנטים: "אתם מספרים לנו איך יורדת האבטלה ואנחנו רואים יותר עובדים עניים". נועם שליט: "האם גם את הערכים עליהם התחנכו דורות של לוחמים מתכוונים להפריט?"

27.08.2011, 23:31 | איתי הר אור

יותר מ-15 אלף מפגינים השתתפו הערב בעצרת המחאה בתל אביב. מדובר במספר נמוך בהרבה בהשוואה להפגנות הקודמות שנערכו בעיר. בראש הצעדה שיצאה מכיכר הבימה עמד נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט.

עצרות נוספות התקיימו במקומות נוספים בארץ, בהם ירושלים - שם הגיעו לעצרת כ-5,000 מפגינים, ראשון לציון - כמה אלפי מפגינים, קצרין (כ-800 מפגינים), פתח תקוה (כ-500) ויפו (כמה מאות).

   

יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי אמר בעצרת בתל אביב: "גם השבוע, הצעירים והסטודנטים עשו את תפקידה של הממשלה - ואירחו את תושבי הדרום. הם תרמו מכיסם הפרטי לעשרות קשישים, ומצאו פתרונות דיור זמניים לעשרות חסרי דיור. אבל אנחנו לא הממשלה - אנחנו תובעים מהממשלה, תנו לחיות בארץ הזאת. אתם מספרים לנו איך יורדת האבטלה ואנחנו רואים יותר עובדים עניים, יותר אנשים מחטטים בפחי אשפה - ופערים חברתיים שהולכים וגדלים.

   

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: מפגינים - אבל פחות (14 תמונות)

    

"עכשיו נגמרה שעת סיפור. אנחנו דורשים פתרונות. יוקר המחיה פוגע בכולנו. אנחנו תובעים שינוי דרמטי בסדר העדיפויות. אנחנו מוכנים להידבר - אבל רק אם ניווכח שאתם עושים את זה באופן אמיתי. צעדת המיליון כבר בדרך. לא נפסיק עד שנראה פתרונות אמיתיים". 

שמולי פנה ליושבי האוהלים ואמר: "ניסו לרפות את ידינו, אבל אסור לשכוח שכולנו מובילים את המחאה החברתית הכי גדולה שהיתה בישראל מעולם".

שליט אמר: "אחרי למעלה מחמש שנים, ראש הממשלה בנימין נתניהו - אתה חייב לגלות אומץ ואחריות, ולהחזיר את גלעד הביתה. צדק חברתי זה גם השבת הערכים עליהם התחנכו דורות של לוחמים; האם גם את הערכים האלה מתכוונים להפריט?". דפני ליף, מראשי המאבק, אמרה: "אנחנו לא נישבר - בשבוע הבא יגיעו הרבה יותר אנשים".

צ'רלי ביטון, מראשי הפנתרים השחורים, השתתף בעצרת בראשון לציון ואמר: "כשאין לאנשים בית, השלב הבא הוא להילחם על הלחם. העם רעב לקורת גג. הממשלה הזו גבתה מס בסך של למעלה מ-10 מיליארד שקלים השנה, והציבור דורש שיחזירו לו את הכסף. חברים, אתם תנצחו את הממשלה הזאת ותביאו אותה לומר שאתם צודקים. אני מאחוריכם במאבק הזה".

בירושלים, בסיום ההפגנה, חדרו כ-60 פעילים לבניין נטוש ברחוב קינג ג'ורג' בעיר, וערכו במרפסת ערב הקראת שירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
תגובה לשרון-10
עיריית תל אביב מעכבת החלטה לתמוך בפרויקט פינוי בינוי במתחם דפנה ארלוזורוב- פרויקט שיספק 1388 יחידות דיור ויאפשר לבעלי הדירות הנוכחים להגיע לדיור נאות בר השגה, במקום מבנים שעבר זמנם. הפרויקט הנו יזמה של העירייה עצמה: עובדיה הנחו וכיוונו את התכנון מתחילתו. פרויקט ממנו יהנו בעלי הדירות, שיזכו לדיור בהישג ידם, שיש בו ממ"דים, יש בו מעליות ושי בו חניה. פרויקט ממנו תיהנה העירייה עצמהמשום שצומחים ממנו היטלי השבחה עצומים- בשל תוספת הדירות (הדירות החלופיות פטורות). הפרויקט גם יתרום לעיר כולה: שטחים ציבוריים, הרחבת כבישים עירוניים, פתרונות חניה, שיפור פני העיר בכניסה הרשאית ביותר ועוד.. אך פרנסי עירנו אינם מקדמים היצע של מגורים משום שנבהלו מבעלי ההון בשכונת הקצינים: תושבים שהתפנו, התבנו היו פטורים מהיטלי השבחה, ולא תרמו אפילו סנטימטר של שטחי ציבור, בעוד שחניותיהם גזלו חניות ציבוריות! בושה שאין שניה לה! הרי ככל שירבו פרויקטים כאלה- יגדל היצע הדירות בעיר, וירד מחירן. תכנון נאות יאםפשר גם בניית דירות קטנות יותר וזולות יותר. הגיע הזמן לקדם את מתחם דפנה ארלוזורוב
תושבת שכונה מוכרזת לפינוי בינוי  |  29.08.11
20.
לא מבין את הבירבורים
רבותי איש חכם אמר: כאשר העובדות מדברות גם האלים שוטקים. עובדה היא שהפער החברתי בארץ גדל בצורה מהירה מאוד, עובדה היא שמחירי כל המוצרים בסופר, כל מוצרי החשמל, דיור , ביגוד ומה לא גבוהים בהרבה מרוב מדינות העולם המערבי וזאת למרות שהם מרוויחים טוב מאיתנו. כולנו גם יודעים היטב מה הסיבות. כאשר מחלקים כל כך הרבה כספים לקבוצות של חרדים, מיתנחלים, מפלגת הרוסים, משרד הבטחון והממשלה הסופר מנופחת, ברור שזה צריך לבוא מאיפה שהוא. והכן זה בא ממני וממך ומכל אלה שעובדים ומשלמים מיסים דרקוניים ומשרתים בצבא ולא מקבלים כלום
איש מהפרובינציה , דרום  |  28.08.11
19.
טוקבקיסטים מטעם לכו הביתה
לכל הטוקבקיסטים לפי הניסוחים שלכם רואים שאתם אנשי ימין שמנגנים כל הזמן על מנטרה אחת מוצאה של דפני ליף והיכן הגיע ושמדובר בשמאל אנרכיסטי כביכול, שלושה דברים שהם חטא בל יכופר בעניני הימין, שמחובתם להזהיר הציבור התמים מפני חתרנים שראש הממשלה כינה אותם כאלה ששכחו להיות יהודים, אז די אנשי ליכוד וימין אחרים, מספיק, זה לא רלוונטי למטרות המחאה הצודקת, יש לפתור בעיות חברתיות חשובות שהנפגעים מכל קצוות המפה הפוליטית, המחאה אינה פוליטית, ועצה לי לכל אותם טוקבקיסטים מטעם, אתם בוחרים בליכוד, היכן גר ראש הממשלה שלכם, מיהם החברים שלו, מה האג'נדה שלו ובכלל מה אתם בשבילו והאם בכלל הוא סופר אותכם, כשסוף סוף תבינו תתחילו להתפקח מהמנטור שלכם ושל עסקניו.
ירון , כפר סבא  |  28.08.11
18.
דפני, אנחנו בעד המחאה!!!
קשה לגור פה, אנחנו חייבים להמשיך במחאה כדי לשנות! אנחנו לא סוגרים את החודש, אנחנו כבר לא מצליחים לשכור דירה ובטח שלא לקנות דירה. אנחנו אנשים עובדים אבל לא מצליחים להתפרנס בכבוד, יקר פה! המחאה הזאת היא המחאה של כולנו, של כל המעמד הבינוני שלא סוגר את החודש. המחאה עדיין כאן!!!
מוחים , אוהל  |  27.08.11
לכל התגובות