אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יקס ביטלה את רכישת חלקה של מולטימטריקס במיזם אנרגיית הרוח ברמת גולן צילום: אוראל כהן

אנרג'יקס ביטלה את רכישת חלקה של מולטימטריקס במיזם אנרגיית הרוח ברמת גולן

החברה-הבת של אלוני חץ הודיעה כי בוטל ההסכם העקרוני לרכישת 75% מאחזקת מולטימטריקס במיזם הרוח של מי גולן, לפי שווי של 45 מיליון שקל

28.08.2011, 11:22 | מעין מנלה

חברת אנרג'יקס אנרגיות מתחדשות הודיעה היום (א') לבורסה כי היא ביטלה את ההסכם העקרוני לרכישת פעילות מולטימטריקס במיזם אנרגיית הרוח של מי גולן.

בחודש שעבר הודיעה מולטימטריקס כי הגיעה להסכם עקרוני עם אנרג'יקס לפיו תמכור 75% מאחזקותיה במיזם הרוח של מי גולן לאנרג'יקס, החברה־הבת של אלוני חץ לתחום האנרגיה הירוקה - לפי שווי של 45 מיליון שקל (ל־50% ממניות המיזם).

במסגרת העסקה הייתה צריכה אנרג'יקס לשלם כ־33.75 מיליון שקל, ואילו מולטימריקס הייתה אמורה להיפרד מ־4.25 מיליון שקל בתמורה ל־25% מהמיזם. מולטימטריקס כבר העניקה מקדמה של כ־3 מיליון שקל לאנרג'יקס והיא הייתה אמורה לשלם את היתרה (1.25 מיליון שקל).

המיזם של מי גולן כולל כ־70% מפרויקט בהספק של כ־6 מגה־ואט (שצפוי להשתדרג בעתיד להספק של 14 מגה־ואט), ו-50% מפרויקט של 155 מגה־ואט שהוגדר כפרויקט לאומי ובעלות על פרויקטים בפיתוח בהיקף של כ־275 מגה־ואט.

במסגרת המיזם, שהוגדר כפרויקט לאומי, תוקם תחנת רוח ברמת הגולן ובמסגרת זו יותקנו כ־70 טורבינות ענק בהשקעה של כ־400 מיליון דולר. זאת, בעזרת השותפה האמריקאית, AS, שגייסה את ההון הדרוש להקמת הפרויקט ותזכה בכמחצית מרווחיו. היקף המכירות הצפוי של הפרויקט הוא כ־70 מיליון דולר בשנה. הקמת הפרויקט צפויה להתחיל בחודשים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות