אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קדאפי נפל, וערכו של הדינאר הלובי עולה במצרים צילום: אי פי אי

קדאפי נפל, וערכו של הדינאר הלובי עולה במצרים

ראש מדור המט"ח באיגוד לשכות המסחר במצרים: "מאז נכנסו המורדים ללוב ישנו ביקוש חסר תקדים למטבע הלובי"

29.08.2011, 23:42 | דורון פסקין

מאז נפילתו של שליט לוב, מועמר קדאפי, חלה עלייה ניכרת בביקוש למטבע הלובי בשוק המט"ח במצרים. בתוך כשבוע עלה שער הדינאר הלובי ב-40 אגורות. שערו לקנייה עומד כעת על 3.8 לירות מצריות ועל 4.1 לירות מצריות למכירה.

מוחמד אלאביד, ראש מדור המט"ח באיגוד לשכות המסחר במצרים, אישר כי מאז נכנסו המורדים ללוב ישנו ביקוש חסר תקדים למטבע הלובי. לפי אלאביד, ההיצע הנמוך של הדינאר לעומת הביקוש הגבוה הם שיצרו את העלייה בשערו לעומת הלירה המצרית.

מוחמד מפתאח, מחברת החלפנות המצרית, אישר כי ישנו ביקוש "בלתי שגרתי" לדינאר הלובי ומי שרוכש אותו אינו ממהר למוכרו. לפי מפתאח, משפחות העובדים המצריים שנמלטו מלוב עם תחילת המהפכה החלו להיערך לקראת שיבה לשם ולכן הביקוש לדינאר גובר. מפתאח צופה כי בתקופה הקרובה הדינאר ימשיך ולהתחזק מול הלירה המצרית. מאז החלה הלחימה ב-17 בפברואר איבד הדינאר 1.5 לירות מצריות מערכו.

ואכן החדשות עבור העובדים המצריים חיוביות. ד"ר אחמד ברעי, שר כוח העבודה וההגירה בממשלת מצרים, מסר כי המועצה הזמנית בלוב כבר פנתה לקהיר והודיעה על רצונה להחזיר את הפועלים המצרים למשק הלובי. במסגרת זו, החליטה המועצה הזמנית להוריד את מחיר אגרת רשיון העבודה של פועל מצרי בלוב ל-100 דינאר לעומת 500 בזמן משטר קדאפי. יוזכר כי בטרם המהפכה שהו בלוב מאות אלפי מצרים.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות