אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המשחקים האולימפיים עוברים לתלת-ממד

ה-BBC הודיע כי ישדר חלק מאירועי לונדון 2012 בשלושה ממדים, וכן בטכנולוגיה המתקדמת Hi-Vision. יציב מסכי ענק ברחבי בריטניה

29.08.2011, 15:09 | הראל עילם

לקראת משחקי לונדון 2012, הודיע ה-BBC שהיא תשתף פעולה עם NHK היפנית על מנת לשדר חלק מאירועי האולימפיאדה בשלושה ממדים. בנוסף יועברו שידורים ב-Hi-Vision, תקן שאמור להחליף את ה-HD שאליו התרגלנו רק לאחרונה.

תאגיד השידור הבריטי יקים מסכי ענק בגודל של 15 מטר בכמה ערים מרכזיות בבריטניה, על מנת שעוברים ושבים יוכלו לצפות באירועי האולימפיאדה "כאילו הם היו שם". לא ברור כמה מהשידורים יועברו ב-Hi-Vision ובתלת-ממד, אבל ב-BBC אומרים ש"100 המטרים האחרונים בדרך למשואה האולימפית יונצחו באיכות הגבוהה ביותר".

טכנולוגיית Hi-Vision מציעה רזולוציה גבוהה פי 16 ממסך ה-HD המתקדם ביותר, וסאונד המתבסס על 24 רמקולים. כרגע הטכנולוגיה עדיין איננה קרובה להיכנס לשימוש מסחרי, אף על פי ש-NHL ושארפ כבר פיתחו מכשירים המשתמשים ב-Hi-Vision. ככל הנראה, המסכים הביתיים הראשונים שיציגו שידורי Hi-Vision לא יגיעו לציבור הרחב לפני 2020.

זוהי אינה הפעם הראשונה שבה טכנולוגיות חדשות בתחום הטלויזיה פוגשות את המשחקים האולימפיים: שידורי הטלוויזיה הפומביים הראשונים תיעדו את אולימפיאדת ברלין ב-1936. ה-BBC היה הגוף הראשון אי פעם שצילם את כל אירועי האולימפיאדה, ב-1948, ואילו משחקי לוס אנג'לס 84' היו אירוע הספורט הראשון אי פעם שצולם ב-HD.

טכנולוגיית השידור בתלת-ממד כבר זכתה לבקר בזירה הספורטיבית: כמה מהמשחקים במונדיאל האחרון, שנערך בדרום אפריקה, צולמו בשלושה ממדים. ממשלת יפן אף הציעה לשדר את אירועי המונדיאל בפורמט הולוגרפי כחלק מהתוכנית שלה לארח את המשחקים ב-2022, אך הפסידה את האירוח לטובת קטאר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות