אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסחורה המבוקשת של גלנקור צילום:בלומברג

הסחורה המבוקשת של גלנקור

חברת הסחורות השוויצרית, שנסחרת בלונדון, מציעה אג"ח הנפדות ב־2017 עם תשואה לפדיון של 5.5%

30.08.2011, 06:54 | איתמר דר

גלנקור (Glencore) השוויצרית, שפועלת בתחום הסחורות וחומרי הגלם, היתה אחת החברות הפרטיות הגדולות בעולם עד מאי האחרון - אז גייסה 6 מיליארד ליש"ט בבורסה של לונדון, בהנפקה הראשונית הגדולה ביותר השנה בעולם.

גלנקור, בעלת שווי שוק של 27.5 מיליארד ליש"ט, פועלת באמצעות שלוש חטיבות: מתכות ומינרלים, אנרגיה וסחורות חקלאיות, ולכל חטיבה הכנסות מפעילות תעשייתית וממסחר. באופן מסורתי, הפעילות ממסחר ומעשיית שוק תרמה יותר לשורת ההכנסות והרווח של החברה, אך בשנים האחרונות עלתה חשיבותה של פעילותה התעשייתית, המתנהלת במפעלי ייצור ב־30 מדינות עם 55 אלף עובדים.

ברבעון הראשון של 2011 הציגה החברה צמיחה של 39% בהכנסות ל־44.2 מיליארד דולר ושל 47% ברווח הנקי (לעומת התקופה המקבילה), ל־1.3 מיליארד דולר. יחסי הנזילות של החברה סבירים, אך נמוכים מהממוצע הענפי. רמת המינוף גבוהה מהממוצע: ברשותה נכסים שוטפים בשווי 46.7 מיליארד דולר כנגד התחייבויות שוטפות של 39.1 מיליארד דולר.

בנוסף, פעילותה של גלנקור מושפעת מהמחזורים הכלכליים העולמיים, לחברה מדיניות רכישות אגרסיבית ופעילותה בתחום המסחר ועשיית השוק נחשבת ספקולטיבית. עם זאת, מדובר בחברה צומחת שהכנסותיה ממסחר אינן תלויות בהכרח במחירי חומרי הגלם, ומהוות כרית ביטחון לזמנים קשים.

החברה הנפיקה חוב בכיר הנקוב ביורו (ולכן יש לקחת בחשבון את הסיכון המטבעי), שאמור להיפרע ב־2017 ונסחר בתשואה לפדיון של 5.5%. בנוסף הונפקו אג"ח ללא תאריך פדיון סופי, הנסחרות בתשואה של 6.7% עם אפשרות לביצוע פדיון החל ב־2015. החוב דורג BBB ע"י S&P.

הטלטלה בשווקים וההאטה בצמיחה בארה"ב ובאירופה הביאו להתרחבות מרווח ה־CDS על האג"ח ליותר מ־4%, אך להערכתנו מידע שלילי רב כבר מגולם במחיריהן. את העלייה ב־CDS ניתן לנצל כנקודת כניסה נוחה להשקעה באג"ח החברה - התשואה לפדיון אטרקטיבית, לנוכח התשואות הנמוכות של העקומים הממשלתיים הנקובים בדולר וביורו.

גלנקור היא חברה צומחת, והתשואה לפדיון על האג"ח שלה אטרקטיבית לעומת תשואות אג"ח ממשלתיות בדולר וביורו 

הכותב הוא אנליסט חו"ל בפסגות

גלנקור היא חברה צומחת, והתשואה לפדיון על האג"ח שלה אטרקטיבית לעומת תשואות אג"ח ממשלתיות בדולר וביורו
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות