אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל רוכשת את חברת הגרפיקה הישראלית גרפטק צילום: בלומברג

אינטל רוכשת את חברת הגרפיקה הישראלית גרפטק

ענקית השבבים קונה עוד חברה ישראלית קטנה, במיליוני דולרים בודדים. 12 עובדי גרפטק יצורפו לחטיבת פיתוח המעבדים הגרפיים של אינטל

31.08.2011, 10:58 | אסף גלעד

אינטל ממשיכה במסע הרכישות של חברות ישראליות קטנות: הפעם קונה ענקית השבבים את גרפטק (GraphTech) במיליוני דולרים בודדים, ומצרפת את 12 עובדיה לחטיבת פיתוח המעבדים הגרפיים שלה.

גרפטק עסקה בשירותי פיתוח תוכנה בתחום הגרפיקה התלת-ממדית והתפרסמה בזכות תוכנת ה-Hoot שהשיקה יחד עם סלקום, ושאפשרה לשחק על גבי הטלפון הסלולרי במשחקים הנמצאים על המחשב האישי. מאחורי גרפטק לא עמדו משקיעי הון סיכון. החברה פעלה באמצעות הכנסות מן המוצר שהגיעו מלקוחותיה, בהן גוגל ויצרניות חומרה גרפית ששמן לא פורסם.

גרפטק הוקמה ב-2006 על ידי יוצאי סיליקון גרפיקס בישראל: ג'קי רומנו, שפי שמחון ופיטר אוסטרין, שגם יגרפו את מרבית הסכום ששולם על ידי אינטל על רכישתה. עובדי החברה, שאף הם ירוויחו חלק מהכסף, יצטרפו לחטיבת פיתוח המעבדים הגרפיים של אינטל (GPU), חטיבה שכמעט ואינה פעילה בארץ.

בשנה האחרונה קנתה אינטל שורה של חברות ישראליות קטנות בסכומים נמוכים יחסית, תוך שכירת עובדיהן. לצד גרפטק נקנו החברות נאוקלאוס, קומסיס ופעילות שבבי מודם הכבלים של טקסס אינסטרומנטס בישראל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות