אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלחמה החדשה בין הרפובליקאים והדמוקרטים: מתי ינאם אובמה? צילום: בלומברג

המלחמה החדשה בין הרפובליקאים והדמוקרטים: מתי ינאם אובמה?

נשיא ארה"ב ביקש להציג את תוכניותו ליצירת משרות חדשות בפני הקונגרס ב-7 בספטמבר. הרפובליקאים סרבו מכיוון שבאותו מועד ייערך אירוע בחירת מועמד שיתמודד נגד אובמה בבחירות בשנה הבאה

01.09.2011, 10:08 | בלומברג
הקונגרס האמריקאי עוד לא חזר מפגרת אוגוסט שלו וכבר הספיקה לפרוץ מלחמה בין המפלגות בארה"ב, הפעם סביב התזמון של נאומו של הנשיא, ברק אובמה.

אובמה הסכים אתמול בלילה לדחות ביום אחד נאום בו יציג את תוכניתו בעניין יצירת המשרות בפני הקונגרס. זאת לאחר יום של מאבקים סביב השאלה אם הנשיא מנסה להאפיל על דיון של הרפובליקאים בקונגרס למינוי מועמד שיתמודד נגד אובמה בבחירות בשנה הבאה. יו"ר בית הנבחרים, ג'ון ביינר, הציג סירוב פומבי חסר תקדים לבקשתו של אובמה לנאום ב-7 בספטמבר - התאריך בו מתוכנן האירוע של המפלגה הרפובליקאית - ואמר כי אין מספיק זמן כדי להתכונן לנאום הנשיא.

מנהיג הרפובליקאים הציע לאובמה לנאום יום לאחר מכן, ב-8 בספטמבר, בזמן שנפתחת עונת הפוטבול בארה"ב. אובמה הסכים לאחר דיונים והבית הלבן הוציא הודעה כי הנשיא "בירך על ההזדמנות" אך לא ציין באיזו שעה יתקיים הנאום.

"זהו קרקס שרק מעמיק את החשש לגבי האפשרות ששתי המפלגות יעבדו יחד בנוגע לעניינים מהותיים", אמר דייויד גרגן, מנהל מרכז המנהיגות הציבורית באוניברסיטת הארוורד לבלומברג.

"הפכנו דיון חשוב לגבי המשרות לדיון על תזמון הנאום ואנשים חשובים ברחבי העולם מסתכלים על ההתרחשות וחושבים, 'מה לעזאזל הם עושים?'", אמר גרגן.

חילוקי הדעות לגבי המדיניות הפיסקאלית של ארה"ב הביאו את הממשל להימנעות ברגע האחרון מחדלות פירעון כאשר הרפובליקאים והדמוקרטים הסכימו להעלות את תקרת החוב של ארה"ב לפני היציאה לפגרה באוגוסט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות