אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 "המוסדיים מעדיפים את האינטרס של תשובה על פני ציבור המשקיעים" צילום: אוראל כהן

"המוסדיים מעדיפים את האינטרס של תשובה על פני ציבור המשקיעים"

כך טוענים בהלמן-אלדובי שמתנגד להצעת הרכש של קבוצת דלק למניות דלק אנרגיה; "הסיבה היחידה להצעת הרכש היא שתשובה אינו רוצה לחלוק עם הציבור את הרווח העתידי"

01.09.2011, 12:14 | מעין מנלה

הלמן-אלדובי הודיעה היום (ה') כי היא מתנגדת להצעת הרכש של קבוצת דלק למניות דלק אנרגיה. לדברי גיא דנש, מנהל השקעות גמל בהלמן אלדובי, השוק מתעלם מהפוטנציאל האדיר באגן הלבנט ומפוטנציאל הרווח העודף בדלק אנרגיה לעומת אבנר ודלק קידוחים.

"במידה והתחזיות על כמויות הגז מול חופי ישראל יתאמתו, המשקיעים בדלק אנרגיה ועמיתי המוסדיים עשויים להפסיד סכומים ניכרים אם יענו להצעת הרכש הנוכחית" אומר דנש. בהלמן אלדובי טוענים כי הסיבה היחידה להצעת הרכש היא שתשובה אינו רוצה לחלוק עם הציבור את הרווח העתידי.

אתמול נודע ל"כלכליסט" כי גורמים בקבוצת דלק ערכו לאחרונה סדרת פגישות עם המוסדיים הגדולים והצליחו לשכנע אותם לתת את הסכמתם למחיקת דלק אנרגיה מהמסחר. מועד הקיבול האחרון חל היום, כך שהדברים עדיין נתונים לשינוי, אך הסכמה עקרונית כבר ניתנה מטעם המוסדיים הגדולים.

קבוצת דלק של תשובה שיפרה לאחרונה את הצעתה, וכעת עומדת הצעת רכש החליפין על 472 יחידות השתתפות של אבנר ועוד 36 יחידות השתתפות דלק קידוחים - תמורת כל מניית דלק אנרגיה. על פי מחיר הסגירה האחרון שלשום, התמורה למחזיקי המניות בדלק אנרגיה משקפת פרמיה של כ־2% בלבד. זאת כאמור לאחר השיפור בהצעתו של תשובה, שבמספרים מסתכם כיום לכ־90 מיליון שקל.

הלמן-אלדובי מחזיקים ב-1% מדלק אנרגיה, מתוך סך החזקות המוסדיים שעומד על 11.5%. מוסדיים נוספים שמחזיקים בדלק אנרגיה הם פסגות (2.5%), הראל (1.9%), כלל ביטוח (1.5%), הפניקס ואקסלנס (1.5%), מגדל ביטוח (1.3%) ואחרים (1.8%).

בהלמן אלדובי מתבססים על על ניתוח דוח של U.S. Geological Survey, אשר מצביע על פוטנציאל גילוי של 1.7 מיליארד חביות נפט ו- 122TCF גז (במונחי תוחלת) באגן הלבנט.

"גילויים אלה, במידה ויתממשו" אומר דנש, "מעלים משמעותית את שוויה הפוטנציאלי של חברת דלק אנרגיה ביחס לשותפויות אבנר ודלק קידוחים וזאת מעצם מבנה הבעלות השונה". לדברי דנש, לשותף הכללי בשותפויות נפט יש יתרון ברור ומשמעותי בכל גילוי, קטן וחסר כדאיות כלכלי או גדול ורווחי ככול שיהיה. בכל מקרה הוא נהנה מתקבול של 7% בגין הוצאות השותפות בעוד שהשותף המוגבל לא. "בגיוס כספים עתידיים, בעלי יחידות ההשתתפות המוגבלים יפגעו יותר מהשותף הכללי בעוד בחברה כמו דלק אנרגיה ניתן לשמור על אחזקה פרופורציונאלית זהה וליהנות מרווחים זהים לאלו של בעל השליטה".

לדברי דנש, הבדל ההתאגדות בין אבנר ודלק קידוחים לבין דלק אנרגיה, שותפות לעומת חברה בע"מ, נותן עדיפות לשותף הכללי והדרך שיש למשקיעים המוסדיים ולציבור לחבור לשותף הכללי היא באמצעות האחזקה בחברת דלק אנרגיה אשר מחזיקה בחלק ניכר מהשותף הכללי באבנר ובדלק קידוחים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות