אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משהו טוב קורה בשכונת אבז'נדה צילום: איי פי

משהו טוב קורה בשכונת אבז'נדה

מועדון הכדורגל הארגנטיני ראסינג קלוב הגדיל את מספר חברי המועדון בכ-38 אלף תוך פחות משנתיים. איך הוא עשה זאת?

01.09.2011, 14:03 | רונן וודלינגר

משהו טוב קורה בשכונת אבז'נדה שבפרברי בואנוס איירס: אחרי שנים של משבר כלכלי חמור שהביא ב-1993 לפשיטת רגל, ועשר שנים אחרי האליפות האחרונה של המועדון, מגיעות עכשיו מכיוון ראסינג קלוב בשורות חיוביות.

הנהלת המועדון, בראשות רודולפו מולינה, הציגה בשבוע שעבר נתונים לפיהם מספר חברי המועדון גדל מ-8,000 בשנת 2009 ליותר מ-46 אלף כיום – גידול של כמעט 500% בתוך שנתיים.

הזינוק המרשים הזה מיוחס בראש ובראשונה לאסטרטגיה שיווקית מוצלחת שניהל המועדון בשנתיים האחרונות ושאפשרה לו לממש את הפוטנציאל שלו כאחד הפופולאריים והמצליחים בארגנטינה. האסטרטגיה מורכבת ממסעות פרסום לאומיים ודינמיים, שכוללים שילוט חוצות ופרסומות בטלוויזיה וברדיו וקוראים לאוהדי ראסינג ברחבי המדינה "לצאת מהארון", לגשת לנציגות הקרובה ולהירשם כחברים. אחת הפרסומות, שנודעה בשם "המשרד", זכתה בשנה שעברה בתחרות פרסום אירופית בפרס על פרסומת הספורט הטובה ביותר. "יש משהו יפה יותר מלהיות אוהד ראסינג" נכתב בסוף התשדיר, "להיות חבר מועדון".

מהלך נוסף של ראסינג היה סיכום עם נותנות החסות של המועדון - בנק היפוטקאריו וחברת מוצרי הספורט הברזילאית אולימפיקוס – ולפיו האחרונות יקדמו בעצמן מסעות פרסום שיקראו לאוהדים להצטרף כחברים במועדון.

"כבר שנים שאנחנו חושבים איך לבנות מחדש את הקהילה האזרחית של ראסינג", הסביר השנה פאבלו רודה, האחראי על השיווק במועדון. "החלטנו לצאת עם תוכנית שמבקשת ליצור הכנסות מן המותג, כמו גם למתג את ראסינג בתור אחד ממועדוני הספורט הגדולים".

יש לציין שב-2008, אחרי שבע שנים שבהם נוהלה ראסינג על ידי חברה חיצונית, חזרה השליטה במועדון לידי האוהדים ומאז הם אלה שבוחרים את הנשיא. גם לעובדה זו הייתה מן הסתם השפעה על הנכונות של אוהדים להשקיע ולהצטרף למועדון כחברים מן המניין. חברים חדשים נדרשים לשלם דמי רישום בסך 40 פסו (10 דולר) ועוד דמי חבר שנעים בין 25 פסו לילדים, 45 פסו לנשים ועד 60 פסו לגברים.

באופן מסורתי, ראסינג נחשבת לאחד מחמשת המועדונים הגדולים במדינה. היא זכתה ב-7 אליפויות ועוד 3 תארים בינלאומיים. בסקר מקיף שנערך לפני שנתיים העידו 4.5% מהארגנטינים שהם אוהדים את ה"אקדמיה", כינויה של ראסינג קלוב. הנתונים הנוכחים הופכים את ראסינג למועדון הרביעי מבחינת כמות החברים הרשומים, אחרי ריבר פלייט (82 אלף), בוקה ג'וניורס (65) והיריבה השכונתית אינדפדיאנטיה (56) ולפני סן לורנסו (40).

מעניין לציין שנסטור קירשנר, נשיא ארגנטינה לשעבר ובעלה של הנשיאה הנוכחית, אשר הלך לעולמו לפני כשנה, היה ידוע כאוהד שרוף של ראסינג. רבים בארגנטינה, מן הסתם כאלה שאינם אוהדים של האקדמיה, טוענים שהעובדה הזו סייעה למועדון לקבל מהממשל הקלות והטבות שונות. אוהד מפורסם אחר בתולדות המועדון הוא הרודן חואן דומינגו פרון, שעל שמו נקרא גם איצטדיונה הביתי של הקבוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ראסינג בוא אני אזכיר לך כמה דברים!
אל תשכח בחיים למי יש הכי הרבה גיבעים בין לאומי בעולם ומי מלך הגביעים אל תשכח בחיים מי הדרבי הכי לא מאוזן בליגה עם 20 משחקים הפרש לרעתך אל תשכח למי יש הרבה יותר אוהדים ממך אל תשכח למי יש הרבה יותר תארים לאומים ממך אל תשכח מאיפה בא בוצ'יני ברטוני בורוצ'גה ועוד מיליוני שחקנים אל תשכח מי לקח 7 פעמים את גביע ליברטדורס ועד היום אףאחד לא השיג אותנו אל תשכח מילקח את אותו גביע 4 פעמים ברצף אל תשכח מי הקבוצה היחידה(הלא ברזילאית) חוץ מנבחרות שלקחה גביע במראקנה אל תשכח בחיים את שנת 83 שהורדנו אותכם ליגה ובכיתם ולקחנו לכם אליפות בפנים אל תשכח בחיים שיש רק שתי קבוצות גדולות בארגנטינה שלא ירדו ליגה בחיים ואתן לא אחת מהן כמובן אל תשכח שאפילו לולז יש יותר אליפויות ממך אל תשכח למי יש יותר חברי מועדון אם כבר מדברים עלזה אל תשכח בחיים מי מכתיב את ההיסטוריה בכדורגל הלאומי בשתי הגמרים שבהם הנבחרת לקחה את הגביע העולמי שתי שחקנים שלנו שמו את הגולים מהכריעים אל תשכח שמחוץ לארגנטינה אףאחד לא מכיר אותך אל תשכח שבתוך ארגנטינה כולם צוחקים עלייך ואל תשכח בחיים אבל בחיים מי אבא שלך מי תמיד מנצח אותך ויותר מכל אל תשכח בחיים שאתה פוחד מהצבע האדום הזה יותר צכל דבר אחר chau hijo bobo te saluda tu papa INDEPENDIENTE!
פדה , אשדוד  |  03.09.11
1.
נחמד לקרוא על האקדמיה פה
בטח שמדובר בכתבות מפרגנות, ולמרות שהורדת לנו 9 אליפויות והפכת את אבז'נדה מעיר לשכונה. אגב, פרון לא היה רודן וגם לא היה אוהד ראסינג. כדורגל עניין אותו רק כחלק מהפרוייקט הלאומי שלו, ואם כבר אהד קבוצה המאמרים האחרונים בנושא מדברים על בוקה. יש עדויות מתקופת הגלות שלו, שנגרמה כתוצאה משליטים רודנים באמת, שהוא אהד את בוקה. יותר מכך, האגדות מספרות שב-51 התבקשו שחקני ראסינג, מצד אנשים שהזדהו כנציגים של אוויטה, לתת לבאנפילד את האליפות במשחק המכריע. כי זה יתאים למדיניות שלה.
אליאס , צפון  |  02.09.11