אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טורנטים בטלוויזיה שלכם: חברת ביטורנט רוצה להרוג את הסטרימר

טורנטים בטלוויזיה שלכם: חברת ביטורנט רוצה להרוג את הסטרימר

חברת ביטורנט האמריקאית מופיעה בתערוכת IFA בברלין ומציגה את המוצר החדש שלה - PC Connected, רכיב המאפשר לטלוויזיות ונגני בלו-ריי להוריד ולנגן טורנטים

02.09.2011, 10:37 | עומר כביר, ברלין

אם אתם חובבי סדרות וסרטים אמריקאיים, רוב הסיכויים שהמחשב שלכם מלא בסדרות וסרטים כאלו שהורדתם לא בדרכים החוקיות ביותר. ורוב הסיכויים שתכני הווידיאו המרובים האלו הגיעו למחשב שלכם באדיבות ביטורנט, פרוטוקול שיתוף קבצים ביזורי ופופולרי במיוחד.

ביטורנט הוא לא סתם פרוטוקול - מאחוריו עומדת חברה בעלת אותו שם המפתחת ומתחזקת אותו, ואשר הוקמה על ידי ממציא הפרוטוקול ברהם כהן. למורידי הביטורנט הרבים החברה הזו מוכרת בעיקר דרך תוכנת שיתוף הקבצים, uTorrent, המבוססת על הפרוטוקול שלה ונחשבת לתוכנת שיתוף הקבצים הפופולרית בעולם.

אבל התוכניות של ביטורנט לא נעצרות שם - אם לא מספיק שהיא עזרה לכם להוריד תכנים אילו ואחרים למחשב שלכם, עכשיו היא רוצה גם להביא אותם לטלוויזיה בסלון או בחדר השינה שלכם. בתערוכת הטכנולוגיה IFA שנערכת כעת בברלין חשפה החברה מוצר חדש בשם PC Connected, המיועד להטמעה בטלוויזיות מחוברות ונגני בלו-ריי. המוצר יאפשר למכשירים האלקטרוניים להזרים אליהם תכנים בעזרת יוטורנט.

כן, שמעתם נכון. אם יש לכם טלוויזיה מתאימה, תוכלו גם להוריד ולצפות בטורנטים, בלי צורך להיעזר בסטרימר ייעודי או מובנה. יצרנית הטלוויזיות האירופאית Vestel כבר הכריזה שתשלב את המוצר במכשירים עתידיים שלה.

בחברה אומרים שהמוצר החדש הוא חלק ממאמץ להפוך את יוטורנט מסתם תוכנה להורדת קבצים לא חוקיים למרכז מדיה. בהתאם, בגרסה האחרונה שהושקה הקיץ נכלל גם נגן המאפשר לצפות בקבצים שהורדו ישירות מתוך התוכנה, שופרה משמעותית יכול ארגון סידור וניהול הקבצים, ונוספה חנות אפליקציות המאפשרת ליוצרים עצמאיים להפיץ תכנים דרך יוטורנט – גלישה קלה לכיוון התכנים הלגיטימיים.

בביטורנט, אגב, לא מודאגים מכך שהחיבור לטלוויזיה אולי יעורר את חמתם של אולפני הסרטים ויגרור את החברה לתסבוכות משפטיות אדירות. "אנחנו ספקי טכנולוגיה", אמר ל"כלכליסט" עובד בחברה שביקש להישאר בעילום שם כיוון שהוא לא מורשה לדבר עם התקשורת. "אנחנו לא תומכים בהפרת זכויות יוצרים ופועלים כדי למנוע את זה. לתבוע אותנו זה כמו לתבוע ספק אימייל, כי הוא מאפשר לשלוח קבצים. זה לא הגיוני". ראוי לציין, הגיון מעולם לא עצר את חברות הסרטים עד כה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות