אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין הארצי לעבודה הוציא צו מניעה גורף נגד התפטרות המתמחים צילום: נועם מושקוביץ

בית הדין הארצי לעבודה הוציא צו מניעה גורף נגד התפטרות המתמחים

המשמעות של הצו היא שההתפטרויות אינן חוקיות ואינן בתוקף. בבתי החולים העבודה מתנהלת כסדרה זאת משום שהמתמחים המתפטרים כבר הוחלפו מראש ברופאים מומחים. בשעות הקרובות אמורים המתמחים לחזור לעבודה סדירה

04.09.2011, 09:48 | מארק שון ומיקי פלד

בית הדין הארצי לעבודה החליט הבוקר באופן תקדימי להוציא צו מניעה גורף נגד כל מכתבי ההתפטרות של המתמחים לרפואה. המשמעות של הצו היא שההתפטרויות אינן חוקיות ואינן בתוקף.

לפי ההחלטה, התפטרותם של המתמחים לא נעשתה באופן אישי, אלא כצעד מאורגן שאין להם סמכות לנקוט בו. כלומר, צעד שלמעשה חותר תחת ההסתדרות הרפואית, שהיא הארגון שמייצג את כלל הרופאים בישראל על פי חוק. לכן, כתבה נשיאת בית הדין, נילי ארד, כי "ההתפטרות הקולקטיבית הינה צעד ארגוני בלתי חוקי וכי מכתבי ההתפטרות חסרי תוקף ובטלים".

השופטת ארד לא הסתפקה בכך, אלא נתנה צו, "האוסר על המתמחים לנקוט בצעד ארגוני כלשהו שיש בו הפרת ההתחייבות בסעיפי ההסכם הקיבוצי בנוגע לביטול סכסוכים, מיצוי תביעות והתחייבות לשקט תעשייתי". כלומר, המתמחים מחוייבים להסכם שחתמה ההסתדרות הרפואית עם האוצר, גם אם הם מתנגדים לו. עם זאת, כמובן שאין זה מונע מהמתמחים להגיש מכתבי התפטרות אישיים, בצורה שלא תיראה מאורגנת, וכך למערכת יינתנו עוד 30 יום של שקט, עד לכניסתם של אלו לתוקף.

נכון לעכשיו בבתי החולים עוד לא נרשם לחץ מיוחד בין השאר משום שמשמרת הבוקר סיימה רק עתה את עבודתה וברגעים אלה אמורה להיכנס משמרת בה היו אמורים לקחת חלק המתמחים המתפטרים אולם אלה כבר הוחלפו מראש ברופאים מומחים. סביר להניח שבשעות הקרובות יחזרו המתמחים שהתפטרו לעבודה הסדירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות