אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: מובילי המחאה מרימים כוסית גדולה עד אור הבוקר צילום: מיקי אלון

דיבידנדים: מובילי המחאה מרימים כוסית גדולה עד אור הבוקר

וגם: אייל גבאי נפרד סופית מהתפקיד, ד"ר רון וקסלר התמנה לסמנכ"ל המסחר בקבוצת ישראכרט ומי תפס ג'וב במשלחת משרד הביטחון בניו יורק?

05.09.2011, 08:40 | רון גרנות

מובילי המחאה מרימים כוסית גדולה עד אור הבוקר

אחרי עצרת ההמונים שלשום בלילה, שחתמה חודשיים של עבודה אינטנסיבית, דפני ליף, סתיו שפיר, רגב קונטס ושאר מובילי המחאה החברתית רצו להשתחרר קצת. את המקום להתפרקות הם מצאו בלופט שבבעלות משפחת קסטיאל בדרום תל אביב. הרבה עראק ואוזו נשפכו שם, במסגרת מה שכונה "הרמת כוסית" והפך עד מהרה לחגיגה מאולתרת עם גיטרה והרבה "שירי מחאה", מתוצרת הדג נחש ושלמה ארצי. בחמש לפנות בוקר עזבו אחרוני החוגגים את המקום. רועי נוימן, דובר המאבק, אמר כי האירוע היה סגור לתקשורת וסירב למסור מידע נוסף.

 

דפני ליף, סתיו שפיר ושיר נוסצקי, צילום: יובל חן דפני ליף, סתיו שפיר ושיר נוסצקי | צילום: יובל חן דפני ליף, סתיו שפיר ושיר נוסצקי, צילום: יובל חן

איל גבאי נפרד. וזה סופי

אירוע הפרידה אתמול ממנכ"ל משרד ראש הממשלה איל גבאי לווה בטקסיות מינימלית. שר האוצר יובל שטייניץ פרגן בדרכו: "הפרויקטים היפים והרבים שביצעת עלו לנו הרבה כסף, אבל חסכת לנו יותר. יקרת לנו גם משום שעזרת לנו לשמור על מסגרת התקציב והמדיניות הכלכלית". ראש הממשלה החמיא על "היצירתיות, הניסיון, הכישרון, כוח הרצון והחזון". גבאי מצדו הביא לפרידה את בנו הקטן תומר, שהתיישב בנחת על ברכיו של ראש הממשלה. יום אחד, בן, כל זה יהיה שלך.

המירוץ לצמרת של רון וקסלר

רון וכסלר , צילום: סיון פרג רון וכסלר | צילום: סיון פרג' רון וכסלר , צילום: סיון פרג

ד"ר רון וקסלר התמנה אתמול לסמנכ"ל המסחר החדש בקבוצת ישראכרט, במקומו של אלי בורג, שנפטר לפני שלושה חודשים. לווקסלר יש כבר קילומטראז' ארוך בבנק הפועלים. ב־2002 הביא אותו לבנק המנכ"ל דאז אלי יונס, כעוזרו האישי. שנה אחר כך, לאחר שיונס עזב את הבנק על רקע פרשת פיטורי העובדים, נשאר וקסלר באותו תפקיד תחת המנכ"ל הנכנס צבי זיו. בהמשך כבר החל לעבוד תחת המנכ"ל הנוכחי ציון קינן, כשזה כיהן כראש חטיבת משאבי אנוש של הבנק, ומשם המשיך לתפקיד מנהל אגף בנקאות ישירה ופיתוח עסקי. כעת וקסלר עובר לעבודה משותפת עם המנכ"ל הרביעי בסדרה: דב קוטלר, מנכ"ל ישרכארט.

תנו מיליון שקל, קבלו חזון משהו משהו

חברת הייעוץ רותם אסטרטגיה נבחרה לגבש חזון עבור כנסת ישראל. העלות למשלם המסים: מיליון שקל. מדובר בחברת ייעוץ עסקית שפועלת מזה כ־12 שנה וכבר עבדה עם חברות מובילות בשוק הפרטי כמו פסגות, אלביט מערכות ודניה סיבוס. לאחרונה עבדה החברה עם גופים ממשלתיים, ביניהם בנק ישראל ומשרד האוצר. בכנסת, שם מזיעים לילות כימים בניסיון לשפר את התדמית הציבורית, התרשמו לטובה מתפיסת העולם של רותם, בחרו בה לתפקיד, והצדדים צפויים לחתום על החוזה בימים הקרובים. ואנחנו חשבנו שהכנסת היא זו שאמורה לספק את החזון.

תומר אביטל

למשפחת קורן יש עבודה. בביטחון

בנו של ראש מטה שר הביטחון יוני קורן שובץ לעבודה במשלחת משרד הביטחון בניו יורק. מהמשרד נמסר: "אין תגובה".

רשות החשמל נותרה בלי יו"ר

שוקי שטרן התבשר אתמול כי היועץ המשפטי לממשלה פסל את מועמדותו לתפקיד היו"ר הזמני של רשות החשמל. כפי שפורסם כאן בשבוע שעבר, מינויו היה אמור להיכנס לתוקף בקרוב במקומו של היו"ר הפורש אמנון שפירה. הבעיה היא ששטרן משמש כיו"ר רשות הגז במשרד התשתיות. רשות החשמל, שבראשה היה אמור לעמוד, היא הגוף המפקח על יצרני החשמל וקובע את התעריף לצרכן. היועמ"ש סבר שלא ראוי שאותו אדם יעמוד בראש רשות הגז, ובמקביל יפקח על הגוף שמייצר חשמל באמצעות גז — חברת החשמל — ועוד יקבע את תעריפיו. התוצאה היא שהרגולטור הישיר של חברת החשמל נותר ללא יו"ר. אחד המועמדים לרשת את המשבצת הריקה הוא דני וינשטוק, לשעבר ראש מינהל החשמל במשרד התשתיות וכיום אחד האחראים לפיתוח מערכת טעינת המכוניות החשמליות של בטר פלייס. מרשות החשמל נמסר בתגובה: "מדובר בהחלטה של היועמ"ש. אנו מאמינים ששרי האוצר והתשתיות ימנו במהרה אדם שינהל את הגוף החשוב הזה".

ליאור גוטמן

 

שוקי שטרן, צילום: מיקי אלון שוקי שטרן | צילום: מיקי אלון שוקי שטרן, צילום: מיקי אלון

הקשר בין בנקאות, השקעות ושוק ההון

"כלכליסט" ו־SRI Global Group, הפועלת בתחום הניהול וההשקעות האחראיות, יפתחו ביום רביעי הקרוב קורס המיועד לבכירים במשק המעוניינים להרחיב את הידע שלהם בשוק ההון. הקורס יתקיים פעמיים בשבוע במשך כשבועיים וחצי. צוות המרצים בקורס, בניהולו המקצועי של מנכ"ל SRI ניר זיכלינסקי, כולל את רן ארצי, איתן לוי, רוני אלרואי, מיקי גרנות, ג'ונתן רוס, אייל שמיר, שלומי שוב ועמי נהרי. הקורס מאפשר לבעלים, דירקטורים, מנכ"לים וסמנכ"לי כספים, בעיקר בחברות פרטיות, להיכנס ולהעמיק בעולם שוק ההון, במגוון היבטים כלכליים, חשבונאיים, מיסויים, הבנת מסחר בבורסה והנפקות. בין הנרשמים: בכירים בשוק הקלינטק, הנדל"ן והייעוץ.

הקשר בין בנקאות, השקעות ושוק ההון

כלכליסט ו־SRI Global Group, הפועלת בתחום הניהול וההשקעות האחראיות, יקיימו מיום רביעי הקרוב קורס המיועד לבכירים במשק המעוניינים להרחיב את הידע שלהם בשוק ההון. צוות המרצים בקורס, בניהולו המקצועי של מנכ"ל SRI ניר זיכלינסקי, כולל את רן ארצי, איתן לוי, רוני אלרואי, מיקי גרנות, ג'ונתן רוס, אייל שמיר, שלומי שוב ועמי נהרי. הקורס מאפשר לבעלים, דירקטורים, מנכ"לים וסמנכ"לי כספים, בעיקר בחברות פרטיות, להיכנס ולהעמיק בעולם שוק ההון, במגוון היבטים כלכליים, חשבונאיים, מיסויים, הבנת מסחר בבורסה והנפקות. בין הנרשמים: בכירים בשוק הקלינטק, הנדל"ן והייעוץ.

 

הוזמנתם לאירוע של מכון היצוא?

האירוע: יותר מ־20 בכירים מחברות רב־לאומיות הפועלות בברזיל צפויים להשתתף באירוע שמארגן מכון היצוא בשיתוף מינהל סחר חוץ בתמ"ת. בין נשיאי הסניפים הברזילאיים של החברות: פאולו קקינוף (אאודי), גוסטבו מרין (סיטיבנק) ופרננדו לואיס (HP).

הפרטים: מחר, יום שלישי, 6 בספטמבר, ירושלים.

המזמינים: שר התשתיות עוזי לנדאו, מנכ"ל מכון היצוא אבי חפץ וראש מינהל סחר חוץ בתמ"ת בועז הירש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות