אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלות שכר של 3.4 מיליון שקל למנכ"ל דורי בנייה - דירקטור: "השכר מופרז"

עלות שכר של 3.4 מיליון שקל למנכ"ל דורי בנייה - דירקטור: "השכר מופרז"

רק מתנגד אחד היה להחלטת החברה להעניק למנכ"ל החדש שכר של 90 אלף שקל, בונוסים ואופציות. לדבריו, "אין הצדקה לשכר כזה"

05.09.2011, 13:00 | שהם לוי

יהודה בר און, מנכ"ל דורי בנייה, יהיה זכאי לשכר חודשי של 90 אלף שקל בחודש עם כניסתו לתפקיד, כך עולה מדוח מיידי הנוגע לתנאי העסקתו שפרסמה החברה בבורסה. התגמול השנתי לו יהיה זכאי יהיה דומה מאוד לטענת החברה לזה של המנכ"ל היוצא של החברה, אסף מור, כך טענה החברה אך ציינה בדיווח שלה לבורסה כי רק דירקטור אחד התנגד לעלות השכר של מנכ"ל החברה הנכנס בטענה שהיא גבוהה מדי.

בר און להחזר הוצאות בתנאי שיהיו סבירות ומקובלות במסגרת ביצוע תפקידו. בנוסף, יקבל בר און רכב מנהלים בשווי של עד 350 אלף שקל לשימושו האישי. דורי בנייה תישא בכל הוצאות אחזקת הרכב, ביטוח וטיפולים, למעט צרכי גילום מס אשר חלים על משכורת המנכ"ל.

על פי תנאי העסקתו זכאי בר און למענק שנתי בשיעור של 2.5% מהרווח לפני מס של החברה בגין עבודותו בשנה החולפת. כלומר את המענק על ביצועי 2011, יזכה בר און רק בחלקו היחסי במענק בגין חודשי העבודה בפועל.

בנוסף, יהיה זכאי בר און לחבילת אופציות שתאפשר לטענת החברה תמרוץ של המנכ"ל לטווח הארוך, באופן כזה שיקשור את התגמול לתרומה שלו לביצועי החברה. שווי מרכיב תגמול האופציות בעלות שכרו של בר און נאמד על פי מודל האופציות הבינומי בכמיליון שקל.

על פי החברה, אילו היה בר און משמש כמנכ"ל דורי בנייה בשנת 2010 כולה, הוא היה זוכה לשכר בעלות שנתית של 3.4 מיליון שקל, כך בהתבסס על דוחות החברה לשנת 2010.

הסיבות להתנגדות הדירקטור

במסגרת הצבעה שנערכה בדירקטוריון דורי בנייה על תנאי העסקתו של המנכ"ל, רק דירקטור אחד התנגד לה בטענה כי אין הצדקה לתשלום שכר בעלות כה גבוהה בחברה בשווי שוק של 200 מיליון שקל והון עצמי של 179 מיליון שקל. אותו דירקטור סבר עוד כי אין לאשר למנכ"ל שכר העולה על 20% משכר הסמנכ"לים המכהנים באותה חברה.

גם המענק השנתי למנכ"ל נראה בעיני אותו דירקטור כגבוה: בונוס של 2.5% מהרווח ברוטו הוא גבוה בכל קנה מידה. לדבריו, שכר המנכ"ל צריך להיות נמוך בכמחצית מזה שהוצע, וטען כי עלות השכר השנתית של המנכ"ל לא צריכה להיות גבוהה מ-1.5 מיליון שקל בחברה ציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות