אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סולל בונה זכתה במכרז לביצוע עבודות ההנדסה האזרחית בבוצת השפד"ן צילום: סיון פרג'

סולל בונה זכתה במכרז לביצוע עבודות ההנדסה האזרחית בבוצת השפד"ן

החברה תהיה אחראית להקמת המעכלים האנארוביים בהיקף של כ-200 מיליון שקל. השלמת הפרויקט צפויה להסתיים בתוך 3 שנים

05.09.2011, 14:06 | ליאור בן דוד

המערך היבשתי לטיפול בבוצת השפד"ן נכנס לשלב הביצועי. ועדת המכרזים של איגודן לתשתיות איכות הסביבה, בחרה בסוף השבוע את חברת "סולל בונה" כזוכה במכרז לביצוע עבודות ההנדסה האזרחית של מערך המעכלים האנארוביים (ריאקטורים ביולוגיים המשמשים לפירוק חומר אורגני והפיכתו לגז) במפעל השפד"ן בהיקף הכספי הנאמד בכ-200 מיליון שקל. החברה תחל בביצוע הפרויקט בשבועות הקרובים והשלמתו צפויה להסתיים תוך 3 שנים.

בנוסף, בחודשים הקרובים יפרסם האיגודן את שני המכרזים האחרונים במערך המעכלים - המכרז לציוד והמכרז להתקנתו ובכך יושלם מערך הטיפול היבשתי לבוצה, כפי שהתחייב האיגודן.

לפני מספר חודשים הוחלט על הקמת ועדת היגוי מקצועית בראשותו של רונן זהבי – מרכז מים ושפכים בכיר במחוז מרכז במשרד להגנת הסביבה ונציגים נוספים מהמשרד. ביחד עם גורמי המקצוע באיגודן ובהשתתפות נציגים של משרד הבריאות, משרד החקלאות ונציגי ראשון לציון, שתפקידה לאכוף את ביצוע הפרויקט תוך הקפדה על הסטנדרטיים המקצועיים ולעקוב אחרי העמידה בלוחות הזמנים של הפרויקט.

ועדת ההיגוי ציינה כי תחילת הקמתו של מערך המעכלים הוא פריצת דרך ממשית לקראת יישום הפתרון הכולל לבוצת השפד"ן.

לדברי יו"ר האיגודן ארנון גלעדי, "מדובר בשלב משמעותי המעיד על מחויבות ממשית להפסקת הזרמת הבוצה לים. איגודן פועל להבטיח את הקמתו המהירה של המתקן שיאפשר טיפול מקצועי ומקיף בבוצה לעשורים הקרובים"

איגודן מטפל מדי יום בכ-380,000 מ"ק שפכים. בשפד"ן, מטוהרים השפכים והופכים למי קולחין באיכות גבוהה. איגודן מקדם בשנים האחרונות, הקמת מערך יבשתי לבוצת השפד"ן. החל משנת 2008, איגודן פועל להקים את מערך הכולל מפעל לסחיטה והסמכת הבוצה, מתקן השיקוע הראשוני והמעכלים האנארוביים.

במקביל, באיגודן ממשיכים בהפעלת מתקן ה-NVIRO, המצמצם את היקף הזרמת הבוצה ב-15% עד להשלמת מערך המעכלים וכן בהקמת אגני השיקוע הראשוני, שנועדו לאפשר לשפד"ן להתמודד עם העומסים בטיהור השפכים, לנוכח הגידול באוכלוסיית גוש דן רבתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות