אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטודנטים: מיום שני הקרוב - חרם על תנובה צילום: עמית שעל

הסטודנטים: מיום שני הקרוב - חרם על תנובה

לדבריהם, "העלאת המחירים של מוצרי החלב בשנים האחרונות שיקפה תאווה בלתי נשלטת של הבעלים לרווחים על חשבון הציבור"

06.09.2011, 20:22 | ליאור בן דוד

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב הודיעה הערב כי בכוונתה להטיל חרם צרכנים על חברת "תנובה" החל מיום שני הקרוב.

האגודה טענה בהודעה שהוציאה כי לחברת תנובה חלק משמעותי בבעיית יוקר המחייה מכיוון שהיא שולטת ב-52% משוק החלב, ומעלה את מחירי המוצרים לעיתים קרובות וללא כל הצדקה. מטרתו של החרם לדבריהם היא כפולה: להוריד את מחירי המוצרים של החברה, ולהביא, בעקבות כך, להורדת מחירים גם של שאר הספקים: שטראוס וטרה. ראשי האגודה מסרו כי כל סיכום עתידי עם 'תנובה' יכלול סעיף המבטיח כי הרפתנים לא ייפגעו.

כזכור, בשבוע שעבר, לאחר שאגודת הסטודנטים הודיעה כי היא מחרימה את רשת "שופרסל" וקראה לציבור שלא לקנות בסניפי הרשת, פנו מנהלי שופרסל לראשי האגודה ולאחר סדרת פגישות נענתה הרשת לדרישת המוחים והוזילה ב-20% סל של 30 מוצרים בסיסיים. עתה, מקווים ראשי האגודה להגיע להישגים נוספים מול תנובה.

מתנובה נמסר: "אנו מצרים על ההחלטה. אנו היינו ראשונים שהוזלנו את מחיר הקוטג'. בנוסף, לקראת החגים התחלנו לשווק אריזות מוגדלות ללא תוספות תשלום של מוצרי בסיס. תנובה מבטיחה להוזיל מחירי מוצרים באופן קבוע ברגע שהממשלה תפרסם את החלטותיה הסופיות אשר מתייחסות לכל שרשרת הערך. כחברה המפרנסת 8,500 משפחות, אנו מבינים את קולם של הצרכנים. נמשיך במהלכים נוספים לטובת הצרכנים בתקופת החגים ולאחריהם".

אגודות הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה ושל המכללה האקדמית שנקר כבר הודיעו כי יתמכו בחרם. מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א נמסר כי לפחות עוד עשר אגודות סטודנטים צפויות להצטרף למהלך עד תחילת השבוע הבא.

רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב: "בחודשים האחרונים הוכח כי בכוחו של הצרכן הישראלי להוריד מחירים באמצעות חרמות. העלאת מחירים של מוצרי החלב בשנים האחרונות לא שיקפה עליה ריאלית, אלא תאווה בלתי נשלטת של הבעלים לרווחים על חשבון הציבור. אנחנו קוראים לאזרחי המדינה לא לתת יד להנהלת תנובה לגרוף על חשבון האזרח הפשוט רווחים לכיסם ולרכוש ברשתות השיווק את מוצרי החלב של המתחרים".

יוסי שלום, יו"ר אגודת הסטודנטים אוניברסיטת חיפה: "במקום לחלוב את הפרות, תנובה חולבת את האזרחים. לא מתקבל על הדעת שתנובה שולטת בשוק הגבינות הישראלי ביד רמה ולא מאפשרת לכלל האוכלוסייה גישה הולמת למוצרים בסיסיים. כולי תקווה שעד ראש השנה יתעוררו ויבינו את המצב בשטח ונוכל לחגוג את השנה החדשה בצורה שוויונית יותר".

אורון מזרחי, יו"ר אגודת הסטודנטים מכללת שנקר: "תנובה, אשר ממזמן כבר אינה חברה בבעלות ישראלית, ממקסמת רווחים בצורה אגרסיבית ועקבית, זאת תוך ניצול מובהק של מעמדה כמונופול בשוק מוצרי החלב. על כן החלטנו להצטרף לאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א בחרם על מוצרי תנובה עד להוזלה משמעותית במחיריהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

55.
הדרך הנכונה.
הצעד של הסתדרות הסטודנטים הוא חכם ונכון. לא לחכות ל"מושיעים" כמו טרטנברכג אלא לצאת לפעולות ישירות וממוקדות היוצרות אקלים חברתי חדש. ברצוני להמליץ על צעד נוסף באותו כיוון. שכר הבכירים בחברות הגדולות ובעיקר בפיננסיות. ואני מדבר על שכר ובונוסים של מיליוני שקלים, שכר שלא היה מקובל בארץ עד לפני כעשר שנים. כצעד ראשון יש לאיים על החברות המנהלות את קרנות הפנסיה , התגמולים, וההשתלמות. ושוב ללכת על הגדולות שבהן כי הן המובילות. למשל דרישה שעלות השכר והבונוסים ל- 5 הבכירים בחברה לא תהיה יותר מ- 20 מליון ש"ח לכולם ביחד. אלו כספי חסכון הציבור ומה שאנו מפסידים שם הוא פי כמה מאשר בחלב וקוטג'.
תומך , מרכז  |  09.09.11
לכל התגובות