אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי שביט: "לא לגיטימי יותר לקנות מוצר יוקרתי. לגיטימי להיכנס לרשתות זולות" צילום: אוראל כהן

רמי שביט: "לא לגיטימי יותר לקנות מוצר יוקרתי. לגיטימי להיכנס לרשתות זולות"

הבעלים של המשביר לצרכן בוועידת כלכליסט: "מדברים על הקוטג' ושוכחים שאנשים הפסידו הרבה כסף בפנסיות שלהם"

07.09.2011, 15:33 | יסמין גיל

"יהיה שינוי. לא לגיטימי יותר לקנות מוצר יוקרתי. לא לגיטימי לנסוע ב-ב.מ.וו. לגיטימי להיכנס לרשתות זולות ויש מי שנהנים מזה. זה איזון של מה שקורה כיום בכל העולם", כך אמר היום (ד') הבעלים של המשביר החדש לצרכן, רמי שביט, בוועידה הכלכלית המרכזית של "כלכליסט" בתל אביב, בהתייחסו לסוגיית הפחתת יוקר המחייה בישראל. שביט, שדיבר בפאנל כלכלה וחברה בשיתוף נגב קרמיקה, אמר: "הייתי בהפגנה במוצ"ש והייתי גאה. באו ואמרו לי: 'מה אתה עושה כאן?'. מה, אסור לי להגיע להפגנה?".

"אנשים מבינים שה- value for moneyהוא הסיפור", אמר שביט, "אני עובד כבר שלוש שנים על רשת מזון שתקום בסוף השנה הבאה, תחילת 2013. נקים כ-30 סניפים בישראל, והרשת תהיה חלק מהשינוי. אנשי עסקים יעשו את השינוי, תהיה יותר תחרות, המחירים ירדו. אין דרך אחרת".

"יש דבר אחד שקרה, אבל לא מדברים עליו מספיק", המשיך שביט, "וזה העובדים המאורגנים שנהנים לא מעט מהכוח שלהם. לא רוצה לדבר ספציפית, אבל יש ארגונים שהשיגו לא מעט הישגים בזכות מקום העבודה שלהם. יש חלוקת מעמסה שונה. לכן מי שיוצא מכאן שיחשוב לא רק מה הוא אמר או לא אמר, אלא מה הוא עושה מחר בבוקר לטובת השינוי. אני עשיתי דבר קטן, בניתי מועדון לקוחות שמונה 560 אלף בתי אב. קלאב 365 מאגד את הבלתי מאוגדים. לא צריך להיות קצין צבא כדי לקבל הטבות בקמעונות".

"אני מקווה שכולנו נחשוב חיובי", אמר שביט, "השינוי יבוא מכל אחד ואל תצפו שהמדינה תעשה את כל השינוי. בסופו של דבר כולנו צריכם להשתנות, לפרגן. זאת לא מילה רעה. ולעשות דברים בדרך ארץ. המציאות גרמה לאנשי עסקים להתחפר. אבל לא מגיע לכולם. מה, כולם אשמים אם הם אנשי עסקים? אי אפשר להפגין בחתונה של מישהו שחיתן את הבת שלו (הכוונה לחתונה של בתו של נוחי דנקנר, י"ג). מה, אסור לחתן את הבת? למה מגיע לג'ייסון שמתחתן בגיל 30 ואחראי על הפילנתרופיה של משפחת אריסון, שיפגינו לו בחתונה? אני האחרון שיגן עליהם, אבל מה לא בסדר שהסבא שלו הרוויח כסף? קצת פרופורציה".

"אני מעסיק 7,984 עובדים נכון לבוקר", המשיך, "מעלים לי את הארנונה, מעלים את החשמל. בשיא המחאה העלו כאן את החשמל, ומה זה אומר לעסקים? אבל על זה אף אחד לא מדבר. אני בעד עליית שכר המינימום, חד משמעית. אבל מה המדינה נתנה לי? איפה השתתפה? הכל נפל על המעסיקים, כמו החשמל, הארנונה, המטענים בנמל ורשימה שלמה של דברים. מי שעובד צריך לקבל יותר. אנחנו רוצים שיעלו את שכר המינימום ושהמדינה תיתן יותר. אבל מי שלא עובד, שיקבל פחות. אספר לכם סוד: אי אפשר לגייס עובדים, בעיקר בקמעונות. ואנחנו בפירוש המעסיק הכי גדול במשק, מאות אלפי עובדים".

"בואו נעשה תהליך מסודר, לא נקבל החלטה בשבועיים", התייחס שביט לוועדת טרכטנברג, "מדברים כל היום על הקוטג' ושוכחים שאנשים הפסידו הרבה מאוד כסף בפנסיות ובחסכון שלהם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
עצה למר שביט
מר שביט הנכבד. אנא אל תזלזל בקוטג', זהו מוצר זול אך הוא סמל לחזירות המחירים שפשתה בארצנו ואם תרצה - הקש ששבר את גב הגמל. העובדות מראות שיוקר המחייה בארץ בלתי נסבל בשנים האחרונות, יצא לנו שם של עם פראייר המוכן לשלם כל מחיר וניתן לחליבה ללא גבול! לא עוד! עתה משצפו העובדות והעם התעורר טוב תעשה אם תתן כתף להשבת השפיות למדינה ולא תנסה לרכב על גל הרווחים. פתיחת סניפים נוספים לרשת שלכם אינה צעד בכיוון הנכון...
יוסי  |  08.09.11
4.
עוד בר סמכא עם מאזנים שלילים רוצה ללמד אותנו כלכלה
כלכלה טובה ורמת חיים מגיעות מייצור לא ממכירת אוויר ומשחקים פיננסיים, מחזור של מיליארד לא אומר דבר אם החברה מפסידה, האמינו לי, העלמותן של כול חברותיו של שביט מהשוק לא תגרום לזעזוע, עודף חנויות, עודף קניונים, עודף שטחי מסחר, עודף סחורה, אפס ייצור, השוק יתחלק בין החנויות שיוותרו בשוק, מתבכיין, העלו לו מחירי החשמל, כאילו לא מבין בעליית מחירי הדלק בעולם,
מיקי , הרצליה  |  08.09.11
3.
מר שביט - אתה שוב מנסה להסית את הדיון ?
מר שביט, מנכ"ל המשביר לצרכן, את הרשת החדשה שלך אנא התחל ברגל ימין....למה הכוונה ? לאמירתך הלא אחראית הבאה... התייחס שביט לוועדת טרכטנברג, "מדברים כל היום על הקוטג' ושוכחים שאנשים הפסידו הרבה מאוד כסף בפנסיות ובחסכון שלהם". לא מר שביט, בפנסיה שלנו אנו לא מפסידים כל שנה 6,000 ₪ לנפש, משך כל חיינו. בפנסיה שלנו יש גם רווחים לפעמים. לפי מומחי קמעונאות, כל משפחה ממוצעת, שילמה במשך העשור האחרון כ-100,000 ₪ מיותרים לגמרי עבור מזון בגלל מחירים מופקעים. מר שביט, מיותרים !! זו המילה. אילו מחירי המזון בישראל היו הגונים, היה עולה לנו חצי. היינו חוסכים את ה-100 אלף לפנסיה שלנו שלא לדבר על ריבית על הכסף הזה. שלא לדבר על המינוס שהיינו בו בגלל ההוצאה המיותרת הזו. מחירי המזון כאן כפולים מן העולם, ואם הרשת החדשה שלך תמשיך במה שהיה, זו לא תהיה הצלחה גדולה בשבילה. .. אז מר שביט, אתה נכנס לתחרות גדולה. ואמירה שמכוונת להסית עיניים ממחירי המזון, אינה האמירה הנכונה בימינו. אני לא חושב שקרן הפנסיה שלי הפסידה בעשור האחרון את מה שהמשפחה שלי הפסידה במחירי המזון. ואני מבין היטב מהי מניה , אג"ח וערך התיק שלי. מר שביט, דאג שהרשת שלך תהיה תחרותית, אנחנו כבר לא הטיפשים שהיינו.
beny , sharon  |  08.09.11
לכל התגובות