אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל חדשות 10, ראודור בנזימן, התפטר צילום: משה שי

מנכ"ל חדשות 10, ראודור בנזימן, התפטר

בנזימן הודיע כי לא יוכל להישאר בתפקידו לאחר שתפורסם התנצלות על כתבת פרופיל על שלדון אדלסון ששודרה בתחילת השנה

07.09.2011, 18:01 | שלי פריצקר

זעזוע בחברת החדשות של ערוץ 10: המנכ"ל ראודור בנזימן התפטר מתפקידו. אורי רוזן, סגנו של בנזימן, מונה למנכ"ל זמני.

 

בהודעה ששלח אתמול לעובדי החברה הסביר בנזימן כי "מחרתיים, במסגרת התוכנית 'השבוע', תשודר התנצלות על כתבת פרופיל ששודרה בתחילת השנה על שלדון אדלסון. משיקולים של טובת החברה קיבלתי את ההסכם בעניין ההתנצלות, אך כמנכ"ל וכעורך ראשי של חברת החדשות איני יכול לחיות עם תוצאותיו. לצערי אני לא רואה מוצא אחר מלבד הגשת התפטרות, ולכן הודעתי היום לדירקטוריון החברה ולהנהלת הערוץ כי אני מסיים את תפקידי".

בנזימן מכהן כמנכ"ל חדשות 10 מפברואר 2008. בפברואר האחרון האריך דירקטוריון הערוץ את כהונתו כמנכ"ל החברה ללא תאריך סיום מוגדר, על אף שנהוג לתחום את הכהונה בתפקיד ל־5 שנים. הוא הצטרף לחברה בתחילת 2007, אז מונה לסמנכ"ל התוכן שלה.

לפי כללי הרשות השנייה, ערוץ 10 אמור להעביר עד סוף השנה את חברת החדשות שלו לירושלים, מהלך שעורר התנגדות בקרב העובדים וטרם ברור כיצד ייעשה. "אתם חבורה יוצאת דופן, כשרונית, מקצועית ומסורה שאוהבת ומאמינה במקצוע העיתונות בלי שום מרכאות. אתם הסיבה האמיתית לקיומו והישרדותו של הערוץ בעשר השנים מאז שקם", כתב בנזימן לעובדים.

בנזימן החל את דרכו העיתונאית בגלי צה"ל ונמנה על מקימי העיתון "חדשות". בנזימן נמנה על צוות ההקמה של התוכניות "עובדה" ו־"5 עם רפי רשף" והיה המקים והמנכ"ל הראשון של רדיו תל־אביב.

בתוך כך הודיע אתמול מנכ"ל קרן רש"י אלי אלאלוף על התפטרותו מדירקטוריון חדשות 10, תפקיד אותו מילא במשך כשנתיים כנציג ציבור, על רקע מינויו של איש העסקים יורם שכטר ליו"ר חברת החדשות. לטענת אלאלוף, המינוי נעשה "באופן בלתי ראוי ואף תמוה. הבהילות שבבחירת יו"ר חדש מצביעה על תהליכים לא מקובלים ולא ברורים, אשר איני מוכן להיות שותף להם". בערוץ 10 סרבו להגיב. שכטר מסר כי "ההתנהלות היתה תקינה. אלאלוף ביקש לדחות את מינוי היו"ר, אך לא ניתן היה לעשות זאת מכיוון שיש עניינים דחופים על הפרק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לכו הביתה ואל תשובו כי אתם לא מקצועיים ולא תהיו אף פעם
כל המהומה על לא מאומה ממש מקוממת - אנשי תקשורת שאינם עושים עבודתם נאמנה שיילכו הביתה! סרחו, מעלו באמון הציבור על ידי העלאת חצאי אמיתות מכוונות ושקרים - ולא בפעם הראשונה - שיילכו הביתה הגיע הזמן לעשות סדר, בדק בית לא ייתכן שכל מי שמחזיק במקרופון ובאמצעי תקשורת אחר יעשה בהם שימוש כפי שהוא חושב לנכון והכי גרוע הסיכול ההמוקד הזה שהם אוהבים לעשות לאנשים מבלי לבדוק עד הסוף דברים ועם רצון של רק לפגוע הגיע העת שייפסק הדבר הזה! הפעם נתקלו ביהודי ציוני גדול שאת תרומתו למדינת ישראל לא יוכלו אף פעם לפרסם אז במקום להודות לו רצו לפגוע בו כי לא מוצאות חן בעיני החונטה התקשורתית שהוא יהודי חם ומה לעשות ציוני גדול ועוונו הוא שהוא אוהד את נתניהו בין היתר וזה כידוע במחוזותינו כבר פשע גדול - אז לכו הביתה מושחתים לא תחסרו לנו לציבור
נילית , תל אביב  |  11.09.11