אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הקפיא את פינוי האוהלים בתל-אביב צילום: יובל חן

בית המשפט הקפיא את פינוי האוהלים בתל-אביב

שופטת הוציאה הלילה צו מניעה לפינוי המאהלים ברוטשילד, נורדאו, לוינסקי ובן גוריון - עד לדיון בנושא. בהפגנה אלימה אתמול מול עיריית ת"א נעצרו 40 מפגינים, משם המשיכו פעילים אל בית ראש העיר חולדאי: "רק אנחנו נקבע מתי תסתיים המהפכה"

08.09.2011, 08:07 | נרי ברנר ויואב מלכה, ynet

היום הסוער של מחאת האוהלים בתל-אביב הגיע עד לפתח בית המשפט, שם זכו מארגני המחאה לצו המונע לעת עתה את הפינוי. שופטת בית משפט השלום בתל אביב, מלכה ספינזי, הוציאה הלילה (ה') צו מניעה לפינוי מאהלי המחאה בגינת לוינסקי, שדרות רוטשילד, בן גוריון ונורדאו. השופטת קבעה שמתחמי הדיור לא יפונו עד לדיון בסוגייה בבית משפט. אמש התקבצו כ-50 בני אדם מול בית מגוריו של רון חולדאי, שאתמול בבוקר הורה על פינוי מאהלים ברחבי העיר. "חולדאי תתפטר", "רון-שלטון-עולם תחתון", קראו המפגינים.

נציג אנשי האוהלים, עו"ד אבי הכספי, מסר כי השופטת התורנית החליטה להיעתר לבקשה להעניק צו מניעה, ובכך הקפיאה את הפינוי עד לדיון בנושא. השופטת ספינזי כתבה כי "לאחר שעיינתי בבקשה, בתצהירים התומכים בה ובהודעת הפינוי ראיתי להיעתר לבקשה בתנאים".

השופטת התורנית הסבירה: "בהתחשב בעובדה שהמאהלים עומדים על מקומם כחודש, בכך שניתנה התראה קצרה לפינוי ובטענות המבקשים בדבר אלימות, אני סבורה כי איזון נכון בין האינטרסים מצדיק מתן הצו במעמד צד אחד, וזאת בכדי שהצדדים יוכלו לשטוח טענותיהם בפני בית המשפט". לכן, סיכמה, "אני מעכבת את פינוי המאהלים, עד למתן החלטה אחרת".

בעיריית תל-אביב אמרו כי אמש התקבלו שתי שיחות טלפון אנונימיות בלשכתו של חולדאי. האדם בצד השני של הקו דרש לדעת "איפה מסתתר ראש העיר, שייצא החוצה, אנחנו רוצים לרצוח אותו". בעירייה ציינו כי דיווח על המקרה הועבר למשטרה, והאבטחה סביב ראש העיר תוגברה.

 

"אנחנו רוצים להראות לכל נבחר ציבור, לא רק לרון חולדאי, שהמנדט לסיום המהפכה הזאת הוא רק בידינו כי נראה היום שהוא התבלבל כשהוא ניסה לסיים אותה", אמר אחד ממובילי המחאה בשדרות רוטשילד, יונתן לוי. "במידה מסוימת, לחולדאי יש אחריות רבה על חלק מהסבל שיש לתושבים המוחים אצלו בעיר, וההתנהגות שלו היום היא בעצם המשך של אותו קו שהיה לו מהיום הראשון של המהפכה הזאת".

לוי טען ש"בהתחלה חולדאי היה נגד המחאה, עד שהוא הבין כמה היא גדולה ושהוא צריך לחבק אותה, אבל עכשיו מתגלה הכל. המדיניות של העירייה דוחקת אל מחוץ לעיר כל בן אדם שהוא לא עשיר אבל אנחנו נשים לזה סוף, אנחנו התעוררנו".

 

לדברי סתיו שפיר, "אנחנו הולכים לתקוף את נציגי הציבור בפן הפוליטי ולחשוף את הקיפוח והצביעות של העירייה, שלכל אורך הדרך הביעה תמיכה בנו, אבל הנה הלילה הם התחילו לקטוף את האוהלים. מי בשלטון רוצה מחאה? זה מפריע להם להמשיך את חייהם בשלווה וברגע שניתנה הזדמנות, מציוץ קטן שאמרנו שאנחנו מפנים את המאהלים, הם קפצו על הרעיון ופינו בכל הכוח".

שפיר הדגישה כי המאבק יימשך. "כמובן שזה מדרבן לבנות מאהלים יותר יציבים. איכשהו, עברנו ממחאה על שינוי השיטה הכלכלית בישראל למחאה על זכותנו למחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מה לא טובו אוהליך
השופטת נתנה פסיקה פחדנית פופוליסטית כי יותר קל לה לתת פסיקה מוגת לב מאשר להיות כנה ולעמוד על טובת כלל הציבור מחאת האוהלים מיצתה את עצמה ללא ספק - יש הצדקה גדולה לדרישות רבות ומגוונות של האזרחים בישראל אבל מכאן ועד לאנרכיה כדרך ארץ, לא מקובל! לכו פזרו כבר את ההפגנה, את הליכלוך והסמים, תלכו לעבוד ותדרשו דברים הגיוניים ישיבה בטלה באהלים לא מובילה לשום מקום, לכו לכנסת לכו ותנסו להשפיע באמצעות הרתמותכם כחברי כנסת ואז מצבכם שהוא גם מצבנו יהיה יותר טוב!
שוש , מרכז  |  08.09.11
6.
לסלק את שפיר ודפני מהכל
2 ילדות מהשמנת שמנסות על הגב שלנו לחגוג ולהתקדם בפוליטיקה איזה קשקוש שהם מייצגים חלשים כשהם ממשפחות עשירות דפני פסולה לחלוטין לא שירתה בצבא ובשירות לאומי איך היא חולה באפילפסיה כשהיא משתוללת על במה כברעאה כמו שור צריך להגיש נגדה תלונה על שקר באי הגיוס ולהראות את פניה אני אב ל3 וסובל מבעיות כלכליות אבל לא תוקף ממשלה נבחרת כשהיא לא אשמה גבעת אולגה 60 שנה בצרות
רוני , גבעת אולגה  |  08.09.11
4.
ביזיון בבית המשפט
כאשר יש חוק ברור ומנגדו פגיעה כלכך חמורה בסדר הציבורי תוך פגיעה ברורה בתושבי השדרות, בתברואה וסיכון הציבור ע"י חוליגנים שנמצאים שם (ומי שלא ראה את כל הסוטים שחושבים שהם בגינת ביתם פשוט שיבקר שם ולא יגיב סתם) הנימוקים של השופטת מגוחכים עד מבזים... איזון אינטרסים??? אלו אינטרסים? של פורעי חוק אל מול משלמי הארנונה והאזרחים שומרי החוק? איזון אינטרסים מול חובתה של העירייה לאפשר מחייה סבירה לתושביה. האוהלים מיצו את עצמם... הפגנת סולידריות בהפגנת הענק הייתה יפה וגם אם איני מתומכי המחאה כפי שהיא חיזקתי את ידם של המפגינים. מה שאנו עדים לו היום הוא אנרכיה, מניעה של הרשויות לבצע את חובתם. טוב וראוי שאותו הצו יבוטל וכל אזרח שינקוט בכוחניות והפרות סדר הציבור יעצר כחוק. כי מעבר לכל מחאה העם עדיין דורש דמוקרטיה.
ערן  |  08.09.11
לכל התגובות