אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיורטק של כת"ב עמדה ביעד המרכזי של ניסוי שלב 2 בחולי לימפומה אגרסיבית

קיורטק של כת"ב עמדה ביעד המרכזי של ניסוי שלב 2 בחולי לימפומה אגרסיבית

קיורטק עמדה גם ביעדים המשניים של הניסוי. מהות התוצאות: שהטיפול בנוגדן CT-011 הוביל לשיפור ניכר במצב החולים

08.09.2011, 11:07 | שהם לוי

אחרי שהציגה במהלך חודש מאי את התוצאות הראשוניות של ניסוי שלב 2 בחולי לימפומה אגרסיבית, מפרסמת היום כלל ביוטכנולוגיה את התוצאות הסופיות של הניסוי שערכה קיורטק (37%) ובשורה התחתונה עמדה האחרונה ביעד המרכזי וביעדים המשניים שלו.

המשמעות של התוצאות הן שהטיפול בנוגדן CT-011 (שהיא התרופה שמציעה קיורטק למחלת הלימפומה האגרסיבית) הוביל לשיפור ניכר במצב החולים. מדובר בבשורות חיוביות גם לטבע שמחזיקה ב-33% ממניות החברה.

הניסוי כלל 72 חולי לימפומה אגרסיבית שטופלו בתרופה לאחר השתלת מח עצם עצמית. מעקב אחר חולים אלה התבצע לתקופה של כשנה וחצי. הניסוי נערך ב-30 מרכזים רפואיים בארה"ב, ישראל, אסיה ודרום אמריקה.

מתוצאות הניסוי עולה כי אחוז החולים בהם לא אובחנה הידרדרות במחלה בתקופת הניסוי (PFS – Progression Free Survival) עמד על 71% לעומת 58% בקבוצת הביקורת ההיסטורית.

בנוסף, אחוז החולים שנשארו בחיים (OS - Overall Survival) בתקופת הניסוי עומד על 83% לעומת 66% בקבוצת הביקורת ההיסטורית. נתון נוסף הראה כי הטיפול בתרופה התבטא בהגדלת מספרם של תאים מסוימים במערכת החיסון הקשורים ביצירת זיכרון חיסוני, שמשמעותו אפשרות הגנה בפני הישנות המחלה לטווח ארוך.

כלל ביוטכנולוגיה מציינת כ טרם הסתיים שלב פיתוח התרופה וכי אין וודאות כי התרופה תגיע לשיווק על בסיס מסחרי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות