אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאמה: למנוע מרשות השידור לצאת למכרז על זיכיונות הפרסום של "קול ישראל" צילום: עמית שאבי

שאמה: למנוע מרשות השידור לצאת למכרז על זיכיונות הפרסום של "קול ישראל"

יו"ר ועדת הכלכלה במכתב למ"מ מנכ"ל משרד האוצר דורון כהן: "לפי ניתוח כלכלי - קיים חשש לנזק של 150 מיליון שקל לקופת הרשות"

08.09.2011, 14:05 | שלי פריצקר

ח"כ כרמל שאמה, יו"ר ועדת הכלכלה שלח מכתב לממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר דורון כהן בבקשה למנוע מרשות השידור לצאת למכרז המתוכנן על זיכיונות הפרסום בתחנות הרדיו "קול ישראל". הזיכיון נמצא ב-17 שנים האחרונות בידי שפ"מ (המחזיקה בבלעדיות בזיכיון למכירה ושיווק זמן אוויר לפרסום בכל תחנות "קול ישראל"), ועל פי ההערכות בכוונת הוועד המנהל של רשות השידור להוציא את המכרז בימים הקרובים.

 

במכתב מסביר שאמה כי בדיון שבו השתתף ב-15 באוגוסט בוועדת החינוך עלתה סוגיית פיצול מכרז הפרסומות ב"קול ישראל" לחמישה זכיינים לפי 5 אשכולות (רשתות המוסיקה ורשת א'; רשת ב'; זכיין למגזר החרדי; זכיין למגזר הערבי; זכיין למגזר הרוסי). לדבריו סוגיה זו העלתה ספקות כלכליות כבדות בקרב הח"כים שהשתתפו בדיון ורשות השידור נתבקשה על ידי יו"ר הוועדה ח"כ אלכס מילר לחזור לוועדה ולהציג ניתוח כלכלי של המהלך. אך טרם הוצגה עמדה מנומקת של רשות השידור.

עוד הוא מוסיף כי "לפי ניתוח כלכלי שקיבלתי לידי שנעשה על ידי שמוליק סלבין (בעבר מנכ"ל משרדי האוצר והעבודה והרווחה, ש.פ) קיים חשש לנזק של 150 מיליון שקלים לקופת רשות השידור בשל היציאה למכרז וכתוצאה מהפיצול האמור. ככל שנזק שכזה יתממש כולו או ברובו, יש בו כדי להטיל צל כבד על עמידותה הכלכלית של רשות השידור".

לאור כל אלה מבקש שאמה: "א. לסייע בידינו בבירור הסוגיות הכלכליות העולות מיציאה למכרז הנ"ל ופיצולו בין יותר מזכיין אחד. ב. לדרוש מרשות השידור שלא לנקוט במהלכים המתוכננים כל עוד אין בידיה עבודה כלכלית המניחה את דעתכם ודעתנו ביחס לסיכון הגדול הטמון במהלך המתוכנן".

מרשות השידור סרבו להגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות