אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר נפגש עם יו"ר החברה לישראל בסוגיית קציר המלח צילום: חיים הורנשטיין

שר האוצר נפגש עם יו"ר החברה לישראל בסוגיית קציר המלח

בפגישה סוכם על זירוז המגעים בין משרד האוצר לבין מפעלי ים המלח בסוגיית קציר המלח ומימונו

09.09.2011, 08:49 | כתב כלכליסט

שר האוצר, יובל שטייניץ, נפגש אתמול בערב (ה') עם יו"ר החברה לישראל, מר אמיר אלשטיין, בעניין חברת כי"ל ומפעלי ים המלח. בפגישה סוכם על זירוז המגעים בין משרד האוצר לבין מפעלי ים המלח בסוגיית קציר המלח ומימונו, במטרה להגיע לסיכום מהיר, ככל האפשר, בנושא. השר ציין את תרומתה של חברת כי"ל לפיתוח הנגב והכלכלה.

אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, הגיש בתחילת השבוע את חוות דעתו המשפטית בנוגע למימון פרויקט קציר המלח מבריכה מס' 5 של מפעלי ים המלח. חוות הדעת הוגשה ליועץ המשפטי במשרד האוצר, לחשב הכללי ולממונה על התקציבים.

"עמדתנו המשפטית היא כי על מפעלי ים המלח לשאת בחלק משמעותי ביותר מעלות הקציר", נכתב במסמך. "פעילות המפעלים היא שיוצרת את הסיכון ולכן עליהם לפתור את הבעיה ולשאת באופן עקרוני בעלויות של מניעת המפלס מכאן ולהבא. על מפעלי ים המלח לנהוג ככל יצרן ולהפנים את עלות הסיכון הנגרם בשל תהליך הייצור של מוצריהם ובכלל זה הנזקים הסביבתיים שהם גורמים".

בריכה 5 היא בריכת ענק באגן הדרומי של ים המלח, המשמשת את המפעלים להפקת מינרלים שונים. תהליך הייצור מחייב שמירת נפח קבוע של מים בבריכה. החומרים השוקעים בבריכה מביאים לעליית מפלס הבריכה בקצב של כ-20 ס"מ בשנה. כתוצאה מעליית המפלס נמצאים המלונות הממוקמים על שפת הבריכה בסכנת הצפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות