אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טאבלט חלונות 8 מתוצרת סמסונג יוצג בשבוע הבא צילום מסך: Youtube

טאבלט חלונות 8 מתוצרת סמסונג יוצג בשבוע הבא

לא הרבה ידוע על המכשיר - שיכלול מעבד בעל 4 ליבות מתוצרת Nvidia - או על מועד השקתו. בתוך כך מציגה מיקרוסופט וידיאו בו נראה מחשב נייד עושה Boot לחלונות 8 בכ-10 שניות

09.09.2011, 17:28 | שי ענבל

אתר ZDNet מדווח כי מיקרוסופט תציג בשבוע הבא, בכנס המפתחים של החברה, טאבלט חלונות 8, שנבנה בשיתוף עם סמסוג וחברת Nvidia. סמסונג יצרה את החומרה ו-Nvidia את המעבד.

אולי הדבר המסקרן ביותר בטאבלט, לבד מהעובדה שמדובר על המחשב הראשון שמריץ את מערכת ההפעלה העתידית של מיקרוסופט, הוא המעבד שלו - שבב בעל ארבע ליבות שנקרא קאל-אל (כמו שמו של סופרמן בכוכב קריפטון). לא ברור עדיין מתי המכשיר יהיה זמין לציבור, היות ותאריך ההשקה הנוכחי של חלונות 8 הוא אפריל 2012 לפחות. העובדה כי סמסונג ייצרה את מכשיר ההדגמה שיוצג בשבוע הבא מעידה כי החברה מתכננת להרחיב את היצע מחשבי הלוח שנה ולא להסתפק בטאבלטים שמריצים אנדרואיד בלבד.

בתוך כך, היום פורסם בבלוג רשמי של מיקרוסופט הווידיאו הבא, שמדגים את זמן העלייה הגבוה של חלונות 8 במחשב נייד - פחות מ-10 שניות. יש לציין שהלפטופ מכיל דיסק קשיח מסוג SSD המאפשר זמן עלייה ומהירות גבוהים.

זמן ההעלאה הקצר הושג, לדברי מיקרוסופט, על ידי טכנולוגיה בה ה-Kernel (ליבת מערכת ההפעלה, הכוללת את הרכיבים הבסיסיים המאפשרים את השימוש במעבד ובחומרה לפעולתה) נשמר לתוך הדיסק הקשיח - בדומה למחשב Hibernation. כך, תהליך ה-Boot מצומצם משמעותית (עד ל-70%, לדברי מיקרוסופט) משום שבעת ההעלאה נשאר לחלונות 8 לטעון רק את נתוני ה-BIOS, את הדרייברים ואת נתוני המשתמש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
בדגש על "יש לציין שהלפטופ מכיל דיסק קשיח מסוג SSD המאפשר זמן עלייה ומהירות גבוהים."
אולי ינסו גם להריץ את ווינדווס 8 על כמה מחשבי על במקביל ואז יגידו שלקח לה רק עשירית שניה לעלות? למשתמש הממוצע איכפת כמה זמן לוקח לה לעלות על מחשב *סטנדרטי*, והתשובה לצערנו היא "יותר מדי זמן".
נייד ב20 אלף ש"ח ואתם מסודרים  |  14.09.11
7.
איך היברניישן?? קצת תחשבו אנשים.
יש הבדל בין מצב היברניישן כשמחשב כבר פועל ובין להדליק אותו לאחר כיבויי. לדעתי זה מאוד מהיר ויפה (דומה למה שניסו להראות ב Cchrome OS בזמנו) אני אוהב את הווינדוס וכל מי שאומר שהוא נתקע מלא ולוקח לו מלא זמן לעלות הוא כנראה אחד שלא יודע איך מתפעלים נכון מחשב. (IE זה באמת חרא של דפדפן)
עומר , רמת גן  |  10.09.11
לכל התגובות