אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סירות מהאגדות צילום: cc by Márcio Cabral de Moura

סירות מהאגדות

אצל סינדרלה הדלעת הפכה למרכבה? בלודוויגסבורג שבגרמניה לוקחים את העניין צעד קדימה והופכים דלועים לסירות

11.09.2011, 10:07 | רועי קורן

בתוכנית טלוויזיה שלא נסגיר את שמה, רק נאמר שהנחו אותה ארז טל ואורנה בנאי (והיה שם גם כלב ג'ינג'י מעצבן ששמו מתחרז עם מוקי), התארחו מדי פעם מופעי ביזאר שונים ומשונים. כך הופיע שם איש חביב, נמוך קומה בצורה קיצונית שהתהדר במה שנראה כמו חייזר ירוק באורך של כ־80 ס"מ. מבט בוחן יותר הסגיר את היותו של החייזר מלפפון ענק, שהובא לאולפן על תקן המוטציה השבועית. התברר שאין מדובר ביציאה חד־פעמית - האיש התמחה בניפוח ירקות וחצרו כבר ראתה גדולים מאלה. עוד התברר כי גאוותו דווקא על דלועי הענק שלו, שאורך הגדולות שבהן, לטענתו, עולה על מטר. למותר לציין שלא האמנתי למילה שלו, אבל מה אתם יודעים? האיש לא שיקר.

הנה הנה ממשמש ובא לקראת סוף החודש פסטיבל הדלועים השנתי של העיירה לודוויגסבורג בגרמניה, שתי אצבעות צפונה משטוטגרט. במשך שלושת ימי סוף השבוע של ה־23–25 בספטמבר יככבו כדורי הענק הכתומים ברחובות העיירה ותושביה יוכלו להיראות אינפנטילים יותר מהרגיל, כשעל ראשיהם מגבעות וקסדות מטופשות מקליפות דלעת, על רגליהם אולי כפכפי דלעת ולך תדע לאן זה עוד יגיע.

יותר מחצי מיליון דלועים, על כל הזנים ותתי־הזנים, יוצגו בפני מבקרים מרחבי תבל במה שמוגדר פסטיבל הדלועים הגדול בעולם. שיהיה. אבל שווה לסבול את הסגידה לירק, רק בשביל ליהנות מאחד משיאי סוף השבוע - מירוץ סירות העשויות מדלועי ענק, הקרוי בפשטות Ludwigsburg Pumpkin Boat Race. וכשאנו אומרים דלועי ענק, הכוונה היא לכאלה שאדם בוגר יכול לשבת בתוכן בנוחיות פחות או יותר, ובחלק יש אף מקום לשניים, אם הם מצטופפים. באגם שלמרגלות טירת לודוויגסבורג יתחרו עשרות חותרים, כשהם ישובים בתוך גועל הנפש הכתום שנשאר בדלועים לאחר שאלה רוקנו מרוב הבשר שלהן, כדי ליצור בתוכן חלל גדול מספיק. כמה מהן שוקלות כ־90 ק"ג גם כשהן ריקות, שכן על החוצבים בתוכן להשאיר מספיק בשר כדי לשאת את משקלו של הספן האמיץ.

חותריים לניצחון. פרסים אין, רק כבוד והרבה מרק דלעת, צילום: cc by Márcio Cabral de Moura חותריים לניצחון. פרסים אין, רק כבוד והרבה מרק דלעת | צילום: cc by Márcio Cabral de Moura חותריים לניצחון. פרסים אין, רק כבוד והרבה מרק דלעת, צילום: cc by Márcio Cabral de Moura

הקושי הגדול העומד בפני המתחרים הוא, מן הסתם, לשמור על יציבות העסק העגול הזה מפני התהפכות. התחרות נערכת במסלולים המסומנים בדומה למסלולים שבבריכות השחייה, ובכל מקצה מתחרים ארבעה עד שישה שייטים. פרסים בתחרות הזאת אין, אבל המון שמחה והתלהבות של אלפי הצופים על גדות האגם דווקא יש. וגם המון המון מרק דלעת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות