אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש הוד"ל הארצי: מנכ"ל משרד הפנים, שוקי אמרני צילום:מיקי אלון

ראש הוד"ל הארצי: מנכ"ל משרד הפנים, שוקי אמרני

אמרני מונה על ידי שר הפנים, אלי ישי, לעמוד בראש הוועדה הארצית שתדון ותחליט בתוכניות לאישור יחידות דיור אשר לגביהן נדרשת הכרעה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה במסגרת חוק הוד"לים

11.09.2011, 12:51 | שי פאוזנר

שר הפנים אלי ישי מינה את המשנה למנכ''ל משרד הפנים, שוקי אמרני, לראש הוועדה הארצית לדיור לאומי (וד"ל ארצי) שתפקידה לדון ולהחליט בתוכניות לאישור יחידות דיור, לגביהן נדרשת הכרעה של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה במסגרת פעילות הוועדות שמוקמות תחת חוק הו"דלים.

המינוי הינו בהתאם להוראות חוק הליכי תכנון ובנייה להאצת הבנייה למגורים אשר התקבל במרץ האחרון. החוק קבע כי לצד שש הוועדות המחוזיות לתכנון ובנייה יוקמו ועדות לדיור לאומי, אשר ידונו בתוכניות שנועדו לאשר מעל 200 יחידות דיור בקרקע שמרביתה בבעלות מקרקעי ישראל, או בתוכניות דיור ביישובי מיעוטים הכוללות 100 יחידות דיור לפחות.

כמו כן, נקבע כי תוקם ועדה ארצית לדיור לאומי שתדון ותכריע בתוכניות אלה כאשר יידרש לגביהן אישור של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, או לחילופין כאשר יש צורך בדיון בעררים על החלטות המוגשים על ידי ועדות המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, כגון אלה הדנות בהתנגדויות על רקע פגיעה במרחב הציבורי ובשטחים ירוקים. במטרה לזרז את הליכי הבנייה, הוד"ל הארצי יתכנס בתדירות גבוהה וככל שיידרש.

החוק החדש קובע הסדרים מיוחדים שמאפשרים צמצום משמעותי בלוחות הזמנים הנדרשים לאישור תוכניות בנייה למגורים, בטענה שהוא יצליח גם למנוע פגיעה באיכות התכנון. כמו כן, הווד"לים יעסקו אך ורק בתחום הדיור למגורים, באופן שיבטיח שמלוא תשומת הלב והמשאבים יופנו לנושא. כדי להבטיח את איכות התכנון, מאפשר החוק להגיש התנגדויות לתוכניות וכן קיימת התייחסות לתמהיל היחס בין דירות קטנות וגדולות, על מנת לתת מענה למגוון צורכי הציבור למגורים.

נציין שחברי הווד"לים במחוזות מונו לאחרונה ואמורים להתכנס בימים הקרובים לדיון בתוכניות לדיור. בישיבת מליאת המועצה הארצית לתכנון ולבניה, שמתוכננת להתקיים בעוד יומיים, יושלם המינוי של חברי הווד"ל הארצי. בהתאם לחוק, לצד יו"ר הוד"ל הארצי יכהנו בועדה: נציג ראש הממשלה ונציגי שרי המשפטים, הבינוי והשיכון, האוצר והגנת הסביבה, כמו גם שניים מנציגי הערים הגדולות החברים במועצה הארצית, שני חברי המועצה הארצית לתכנון ובנייה שיבחרו ע"י המועצה, נציג הטכניון, מהנדס נציג השר בעל הכשרה בסוציולוגיה, נציג ארגון הגג של הארגונים הירוקים, נציג הדור הצעיר שימנה שר הפנים ונציג הסוכנות היהודית.

השר אלי ישי: "הוועדות לדיור לאומי נועדו להבטיח כי הליכי התכנון לאישור יחידות דיור ייעשו במהירות האפשרית על מנת להתמודד עם מצוקת הדיור הקשה. זהו מנגנון חשוב שאמור להתגבר על חסמים ביורוקרטיים ולהוביל מהלך ארצי שבסופו של יום, יאפשר קורת גג עבור כלל אזרחי המדינה. אני משוכנע כי ד"ר אמרני שהינו בעל ניסיון מקצועי רב ומכיר היטב את מערכת התכנון והבנייה, יחד עם הגורמים המקצועיים במינהל התכנון ובמחוזות של המשרד שיירתמו לנושא, יעמדו בהצלחה במשימה לאומית חשובה זו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות