אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי רוטשילד תומכים בפינוי המאהל: "השדרה מלאה בנרקומנים וכתות מיסיונריות" צילום: שאול גולן

תושבי רוטשילד תומכים בפינוי המאהל: "השדרה מלאה בנרקומנים וכתות מיסיונריות"

50 תושבים הצטרפו לעתירה בנושא פינוי האוהלים מהשדרה: "לא מדובר במחאה, אלא באנרכיה". הדיון ייערך מחרתיים

11.09.2011, 13:42 | מארק שון

שחקנים חדשים נכנסו למאבק בין המפגינים לבין ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי: 50 תושבי שדרות רוטשילד הצטרפו לעתירה לפינוי המאהל מהשדרה. "לא מדובר במחאה, אלא באנרכיה. השדרה מאוכלסת בעיקר בנרקומנים, אלכוהוליסטים וכתות מיסיונריות", נכתב בפנייה הנזעמת של התושבים, "הספסלים ומתקני המשחקים מאוכלסים בתמהונים. חלקם של האנשים מסתובבים עירומים באופן חלקי או מלא, מתרחצים בחצרות הבתים, מעשנים בחדרי המדרגות, צורחים או שרים ברחובות את משנתם בכל שעות היממה, לעתים קרובות במגאפונים. אין יום ואין לילה בשדרה".

התושבים, המיוצגים על ידי עו"ד קארין פילוסוף זרניצקי ממשרד זרניצקי-ויסמן ושות', טוענים כי בשלב הזה מדובר בהפרה של הוראות החוק הפלילי והוראות חוקי העזר העירוניים. "הגיעה השעה לשוב ולשמור על תקינות הרחוב וניקיונו, ובעיקר להשיב את שגרת החיים של הציבור לקדמותה", נכתב בפנייה.

הדיון בעתירה ייערך מחרתיים. השופט קובי ורדי אישר כי דיירי השדרה יוכלו להצטרף כצד להליך.

מוקדם יותר קיבל השופט את תגובת העירייה, שלטענתה "אינה מעוררת קושיה באשר לזכות לחופש ביטוי או חופש המחאה, שכן העירייה לא זו בלבד שאינה חולקת על הזכות להפגין בכיכרות ובשדרות העיר, אלא שהיא גילתה הבנה וסובלנות רבה כלפי אוהלי המחאה, שהיו פרוסים מזה כחודשיים ברחבי העיר". העירייה טוענת עוד כי היא "תומכת במחאה החברתית ומאפשרת אותה תוך איזון אינטרסים נוספים. ההחלטה להורות על ניקוי ושיקום שדרות העיר משקפת איזון ראוי בין הזכות לחופש ביטוי לבין זכות כלל הציבור להנאה מהמרחב הציבורי והזכות למניעת מטרדים". 

עיריית תל אביב החלה בשבוע שעבר בפינוי מאהלים ברחבי העיר, והדבר הוביל להפגנות אלימות ולמעצרים של פעילים. פעולת הפינוי הופסקה בעקבות צו עיכוב זמני שהוצא לבקשת יושבי האוהלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תקראו איך חולדאי צוחק בעיניים על תושבי רוטשילד
כשראש העיר חולדאי אמר שהוא מחבק את המחאה הוא התנגד בתוקף להצבת בתי שימוש כימים בשדירות רוטשילד עיי העיריה והסטודנטים שכרו בתי שימוש מחברת מוצאות בע"מ לעיריה היה עניין שיחרבנו לתושבי שדירות רוטשילד בחצרות כדי להפעיל לחץ ציבורי על הממשלה ובתקשורת ואת זה התמימים לא הבינו כשהתושבים כבר הבינו את זה הם איימו על העיריה בתביעה ואז העיריה אמרה להם שאין קשר בין תשלום ארנונה לשירותי העיריה והם התקפלו בשקט כי העיריה לא מחוייבת להציב בתי שימוש בשדירה לפי החוק ועכשיו התמימים האלו מצטרפים לעזרת העיריה כשהעיריה בכוונה יצרה מטרדי סירחון כדי להפעיל לחץ
אבי תל אביבי , תושב שדירות רוטשילד  |  11.09.11
לכל התגובות