אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת יוון: נעמוד ביעדי התקציב ונאיץ את הרפורמות צילום: בלומברג

ראש ממשלת יוון: נעמוד ביעדי התקציב ונאיץ את הרפורמות

פפנדריאו חזר על ההתחייבויות לקדם את ההפרטה ולקצץ את הסקטור הציבורי על פי דרישות האיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית

11.09.2011, 17:32 | סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת יוון, ג'ורג' פפנדראו, התחייב אתמול שהמדינה תעמוד ביעדי התקציב שלה, ותדחוף קדימה את הרפורמות במשק. בעת נאומו בסלוניקי הפגינו אלפי בני אדם נגד אותן רפורמות.

ממשלתו של פפנדראו מנסה לקצץ בהוצאות הציבוריות ולהאיץ את הרפורמות, לאחר שקיבלה אולטימטום חריף מהמדינות האחרות בגוש היורו כי לא יועברו כספי חילוץ נוספים אם אתונה לא תמלא את הבטחותיה.

"אפילו שהמיתון השנה עמוק מהתחזיות, יוון תעמוד ביעדים הפיסקאליים שהציבה ותעשה כל שעליה לעשות", אמר פפנדראו בנאומו המסורתי לאחר פגרת הקיץ, שנערך השנה בסלוניקי. "בנקודה שבה נמצא כעת גוש היורו, כל עיכוב, כל היסוס, כל אפשרות שאינה ציות מוחלט להתחייבויות שלנו מסוכנת למדינה ולתושביה".

פפנדראו חזר על ההתחייבויות להאיץ את תהליכי ההפרטה ולקצץ את הסקטור הציבורי, על פי דרישות האיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית. "אנחנו נוכיח שכל מי שמהמר שהמדינה תיפול ...שחושב שיוון תעזוב את היורו, שרוצה למכור אותנו תמורת נזיד עדשים - טועה".

במקביל פרצו עימותים בין כוחות המשטרה והמפגינים שכללו, נציגי איגודי עובדים, סטודנטים ואזרחים פשוטים שיצאו לרחובות סלוניקי, העיר השנייה בגודלה ביוון, למחות נגד פעולות הממשלה. להערכת המשטרה השתתפו בהפגנות כ-17 אלף אנשים, 94 עוכבו לחקירה ושניים נעצרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות