אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות האיומים: נובל אנרג'י רוצה לקדוח באזורים נוספים בקפריסין צילום: בלומברג

למרות האיומים: נובל אנרג'י רוצה לקדוח באזורים נוספים בקפריסין

עבודות הקידוח בבלוק 12 אשר בשטחה של קפריסין ונמצא בבעלות החברה צפויות להתחיל בשבועות הקרובים, כאשר לאבנר ודלק קידוחים אופציה לרכוש 30% מהרישיון

12.09.2011, 09:44 | סוכנויות הידיעות

נובל אנרג'י אשר צפויה להתחיל לקדוח בשטח שמצפון לקפריסין בשבועות הקרובות עשויה להגיש בקשה לקדוח בשטחים נוספים אשר בבעלותה של המדינה, כך לפי דיווח באתר "פייננשל מירור".

לפי הדיווח, קפריסין מעוניינת להמתין לפני שהיא מוציאה מכרז על הקידוחים הנוספים מלבד אלו שבבלוק 12 על מנת לבחון את פוטנציאל הגז.

נובל אנרג'י דיווחה בשבוע שעבר כי היא מתעלמת מהאיומים של טורקיה בנוגע לקידוחים בבלוק 12 ובכוונתה להמשיך בתוכנית הקידוחים כרגיל. ההודעה של נובל הגיעה בעקבות דברי השר הטורקי לענייני האיחוד האירופי, אגמן בגיס, שאמר כי אם קפריסין תמשיך עם החיפושים, אנקרה עשויה לשלוח כלי שיט לאזור הקידוחים. לדבריו, "טורקיה לא תהסס להפעיל כלי מלחמה אם קפריסין תחדור למים הטריטוריאליים שלה בעת החיפושים".

נובל אנרג'י מחזיקה בכל זכויות הקידוח בבלוק 12, אך לאבנר  ודלק קידוחיםקיימת אופציה לרכוש כל אחת 15% מהזכויות בו. במהלך חודש אוגוסט האריכו שתי השותפויות את האופציה שהם מחזיקים עד ל-1 באוגוסט 2013. בכל מקרה, לפי כל ההערכות, קפריסין לא צפויה להתחיל לייצא גז לפני 2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות