אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר 12 שנה: הופקדה להתנגדויות תוכנית הענק לבנייה בפי גלילות צילום: שאול גולן

לאחר 12 שנה: הופקדה להתנגדויות תוכנית הענק לבנייה בפי גלילות

כוללת הקמת 10,000 דירות, 20% מהן קטנות, וכן אזור תעסוקה גדול, מבני ציבור ופארק על שטח של 432 דונמים

12.09.2011, 15:24 | שי פאוזנר

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת השרון העבירה להפקדה להתנגדויות בוועדה המחוזית של מחוז תל אביב את תוכנית המתאר המפורטת למתחם פי גלילות. האישור העקרוני לתוכנית ניתן לראשונה לפני 12 שנה.

 

המתחם המיועד ממוקם בין כביש 5 בצפון לכביש איילון ממזרח וכביש 2 במערב ובצידו הדרומי גובל המתחם בתל אביב.

משמעות הפקדת התוכנית הינה קידום תוכניות הבנייה של כ-10,000 יחידות דיור חדשות באזור פי גלילות, הקמת אזור תעסוקה גדול, מבני ציבור ופארק ירוק ענק על 432 דונמים. כמו כן תכלול התוכנית מרכז תחבורה משולב, הכולל תחנת רכבת, מרכז תחבורה ציבורי, תחנות אוטובוסים ומוניות.

על פי מדיניות העירייה, כ-20% מכלל הדירות יהיו דירות קטנות שיאפשרו גם לצעירים להשתלב במתחם במסגרת השוק החופשי.

ראש עיריית רמת השרון, איציק רוכברגר, התייחס לדברים: "אני מברך על המהלך, שכן החזון שלי היה להסיר אחת ולתמיד את הסכנה של מכלי הגז והדלק בפי גלילות ולהפוך את האזור כולו למנוף כלכלי עם פתרונות מגורים. מדובר ללא ספק במהלך נוסף שישפר את איכות החיים בעיר ויתרום לחוסנה הכלכלי של רמת השרון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
פי גלילות
למספר22 מה .ברמת אביב ג. לא היו נרקיסים ובכלל במרבית המרחבים במדינה היו פה ושם כל מיני שמורות מערות וכו אז לא בנו במיוחד שהיום יש חוסר באדמות אז מה הדיבורים האלו באים זה יביא לפתרון אז למה צריך ועדות ועוד תכניות על תכניות אריק שרון בשנות ה90. שהיגיע. העליה מברית המועצות אריק שרון שהיה שר השיכון. נתן הוראה תתחילו לבנות ובנו אז לא היו נרקיסים פרחים וכו ולראיה תראו את רישון לציון מערב
איתמר , רשלץ  |  04.10.11
26.
התוכנית לא הופקדה. הכתב לא מדקדק בפרטים
הוועדה המקומית רמת השרון המליצה על הפקדת התוכנית. היא אינה מוסמכת להפקיד את התוכנית - על כך יכולה כיום להחליט רק הוועדה המחוזית ת"א. עד להפקדה בפועל יכולה לעבור עוד שנה מהיום. ומעבר לכך, התוכנית אכן צפויה לפגוע בערכי טבע יחידים מסוגם במחוז ת"א ונדירים גם בקנה המידה של מחוז המרכז כולו. לפרטים נוספים ראו למשל: http://www.inature.info/wiki/%D7%A2%D7%9E%D7%A7_%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA
עמית , תל אביב  |  15.09.11
24.
למספר 22 - כדאי שתקרא את זה ותפנים!
בגלל חכמים שכמוך, בעידוד של הירוקים והקרן החדשה, אי אפשר לבנות כלום בארץ הזאת לזוגות צעירים שמשוועים לבית. כי בכל מגרש-גם אם הוא היה קודם חוות מיכלי דלק, אתם תמצאו נרקיס, או רקפת, או חרציות ואז אי אפשר לבנות כי "אנחנו הורסים את הטבע".. מאידך, 5 דק' נסיעה מזרחה על כביש 5, תגיע לרשות הפלסטינית. ושם, שומרים ממש על איכות הסביבה והנרקיסים. לא שורפים שם פסולת 24 שעות ביממה, לא שופכים ביוב לנחלים, לא מייצרים פחם במשרפות לייצוא, שם מקפידים על דלק נטול עופרת ובכלל, ממחזרים שם הכל. אנחנו ירוקים אבל 22 מדינת מסביב מזהמות בטירוף ואם נמשיך לשמוע לכם - נישאר בתקופת האבן.
אחד שתוהה , תל אביב  |  14.09.11
לכל התגובות