אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפקק השתחרר: המינהל ישווק עוד 125 יחידות דיור בחיפה צילום: אלעד גרשגורן

הפקק השתחרר: המינהל ישווק עוד 125 יחידות דיור בחיפה

הקרקע שממוקמת בשכונת דניה משתרעת על שטח של 98 דונם; הודעת המינהל מגיעה שבוע בלבד לאחר שהוחלט על לוחות הזמנים לפינוי אתר האנטנות ברמת אלמוגי ושיווקן של 147 יחידות דיור

12.09.2011, 15:49 | דותן לוי

מינהל מקרקעי ישראל ישווק את יתרת השטחים שנותרו לבניה בשכונת דניה בחיפה, כך עולה מדיווח המינהל. מדובר במתחם בשטח של כ-95 דונם שממוקם במורדות הדרום-מזרחיים של שכונת דניה בעיר, מדרום-מזרח לרחוב נורבגיה, ויאפשר הקמה של 125 יחידות דיור.

הפרויקט הנוכחי הוא השני במספר שיצא בקרוב לשיווק לאחר תקופת יובש ארוכה שבה לא שיווק המינהל כלל קרקעות בעיר. בתחילת החודש דיווח המינהל כי הגיע להסכמות עם משרד הביטחון לפינוי בסיס האנטנות בשכונת רמת אלמוגי בחיפה בתוך 18 חודשים. סיכום זה מאפשר לו להתחיל מיידית בקידום שיווק הקרקע שתפונה, המיועדת לבניית 147 יחידות דיור חדשות. במקרה של שכונת דניה, שיווק הקרקע התאפשר לאחר שהושגו הסכמות בין ממלא מקום מנהל המינהל עו"ד רונן כהן שור וראש עיריית חיפה יונה יהב. ליזם שיזכה במכרז יוקצבו עד 5 שנים לקידום תוכנית מפורטת למתחם ולאישורה. לאחר האישור יידרש היזם לבנות את הפרוייקט ולשווקו.

ברקע למיעוט היחסי בהיקף השטחים שיצאו לשיווק בעיר, ובעקבות כך במספר הנמוך של יחידות הדיור שנבנו בה, עומד מצד אחד מיעוט של שטחים בבעלות המינהל (מרבית השטחים בעיר בבעלות פרטית) וקרקעות שנחשבות למורכבות ומחייבות בחלקן פינוי בסיסים צבאיים. כמו כן, כפי שפורסם לאחרונה ב"כלכליסט", במשך תקופה ארוכה שררו יחסים עכורים בין מינהל מקרקעי ישראל לעיריית חיפה עד שבשלב מסוים המינהל הדיר את רגליו כמעט לחלוטין מתכנון פרויקטים בעיר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
למספר 7
ראשית אני המוום מהרעיון שנית איך מגיעים לשם לראות את הנוף לפני שזה יעלם. פעם היתי בביקור בחוילה בשכונת דנייה בלילה לא יאומן הנוף של כול הנמל פרוש מתחתיך כמו שטיח הכול אורות של הנמל והאוניות פשוט מדהים זה מזכיר לי שלאחר קום המדינה "הכריחו" אוכלוסייה מסוימת לגור שם ואוכלוסייה אחרת בדימונה ועוד
victor  |  13.09.11
לכל התגובות