אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: בנק אוף אמריקה יפטר 30 אלף עובדים צילום: בלומברג

עכשיו זה רשמי: בנק אוף אמריקה יפטר 30 אלף עובדים

הפיטורים יפגעו ב-10% מעובדי הבנק כחלק מתוכנית לקיצוץ 5 מיליארד דולר בעלויות עד 2013; מנכ"ל הבנק הגדול ביותר בארה"ב, בריאן מויניהאן, אמר היום בכנס משקיעים: "אנחנו חייבים להיות החברה הגדולה ביותר בשוק. אנחנו חייבים להיות הכי טובים"

12.09.2011, 20:07 | בלומברג

בנק אוף אמריקה, הבנק הגדול ביותר בארה"ב, צופה לקצץ כ-5 מיליארד דולר בעלויות שנתיות עד 2013, באמצעות תוכנית הגברת הרווחים של המנכ"ל בריאן מויניהאן.

הבנק הודיע כי יפטר 30 אלף עובדים במהלך השנים הקרובות לפי תוכנית הקיצוצים של הבנק. הפיטורים יפגעו ב-10% מהעובדים של הבנק.

השלב הראשון בתוכנית ייושם בחודש הבא, עם בחינה והערכה של חטיבת ההשקעות והבנקאות המסחרית שתושלם באפריל, כך אמר היום מויניהאן בעת כנס משקיעים בניו יורק. תוכניתו של מויניהאן, שמכונה "פרוייקט בנק אוף אמריקה חדש", כללה שינויים בהנהלה שקידמו את תומאס קיי מונטאג ודיוויד דרנל למנהלים תפעוליים משותפים ופיטורים של סלי קרווצ'ק וג'ו פרייס.

"אנחנו חייבים להיות החברה הגדולה ביותר בשוק, אנחנו חייבים להיות הטובים ביותר", אמר מויניהאן, 51. "אנחנו יכולים לצאת מפעילות שאנחנו לא חייבים לעשות, להפוך את החברה לקטנה יותר, ישירה יותר, עם יותר מוטיבציה", הוא אמר.

בנק אוף אמריקה כבר הפסידה את התואר "בנק המשכנתאות הגדול ביותר" לוולס פארגו והפסידה את המקום הראשון בהפקדות באמצע השנה, לג'יי פי מורגן צ'ייס. נכון ל-30 ביוני בנק אוף אמריקה היה עדיין הבנק הגדול ביותר בארה"ב עם כ-288 אלף עובדים. וולס פארגו הוא השני בגודלו עם יותר מ-260 אלף עובדים. ג'יי פי מורגן, הבנק האמריקאי הרווחי ביותר, מעסיק כ-250 אלף עובדים.

לפי דיווחים ב"וול סטריט ג'ורנל" בכירים בבנק אוף אמריקה שקלו אפשרות לפטר 40 אלף עובדים, בעיקר במחלקות הצרכנות של הבנק, כחלק מתכנית רב שנתית לארגון מחדש של הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות