אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד צרות לתנובה: עובדי סנפרוסט פתחו בשביתה צילום: יונתן בלום

עוד צרות לתנובה: עובדי סנפרוסט פתחו בשביתה

עובדי חברת הבת של תנובה סגרו את שערי המפעל ומבעירים צמיגים במחאה על המבוי הסתום במו"מ על הסכם קיבוצי ראשון

13.09.2011, 10:27 | מיקי פלד

בעוד מתארגן לו חרם הצרכנים על תנובה, מוצריה של חברת הבת סנפרוסט עשויים בכלל לא להגיע לחנויות. כ-120 עובדי מפעל המזון הקפוא במגדל העמק פתחו הבוקר (ג') בשביתה, סגרו את שערי המפעל ואף הבעירו צמיגים.

העובדים טוענים כי המשא ומתן עם ההנהלה על הסכם קיבוצי הגיע למבוי סתום, בעיקר בנושא מנגנון הפיטורים, שכן ההנהלה מצידה מתעקשת, לדבריהם, לפטר עובדים ללא היוועצות עם הוועד וההסתדרות. לפני 10 חודשים התאגדו לראשונה עובדים בחברה והם מנהלים עתה משא-ומתן להסכם קיבוצי ראשון.

יו"ר ועד העובדים, בילי אלמוז, אמר היום כי "הגיעו מים עד נפש. אנו מנהלים משא-ומתן מזה כשמונה חודשים וההנהלה לא מראה סימני התקדמות בנושא מנגנון הפיטורים. אנו לא רוצים שהנהלה תוכל לומר לעובד ללכת הביתה מתי שתרצה, אלא מנגנון פיטורים ראוי ומסודר למען עובדי החברה". יו"ר מרחב עמקים צפוני בהסתדרות, לאון פרץ, הוסיף כי "ההנהלה מתבצרת בעמדותיה ולא מוכנה להתקדם. אני מקווה שההנהלה תתעשת ותשב איתנו למו"מ אינטנסיבי להסכם ראוי עבור עובדיה".

סנפרוסט, בבעלות תנובה, שולטת גם בחברת מוצרי המאפה הקפואים מעדנות, אך עובדי מעדנות לא מאוגדים והשביתה אינה נוגעת להם. כ-30% מתוצרת סנפרוסט מיוצאת לאירופה ולצפון אמריקה.

מסנפרוסט נמסר בתגובה: "איננו מנהלים את מערכת יחסי העבודה שלנו עם העובדים באמצעות התקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות