אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע מממשת אופציה להשקעה נוספת בסך 19 מיליון דולר בקיורטק צילום: עמית שעל

טבע מממשת אופציה להשקעה נוספת בסך 19 מיליון דולר בקיורטק

בעקבות ההשקעה טבע תחזיק 75% ממניות קיורטק. טבע תממן את תוכנית המחקר והפיתוח של קיורטק עד לסכום של 50 מיליון דולר

13.09.2011, 16:22 | שניר הנדלר
טבעהחליטה לממש את האופציה שברשותה להשקעה של 19 מיליון דולר בקיורטק, החברה-הבת (37%) של כלל תעשיות ביוטכנולוגיה (כת"ב), כך עולה מהודעה שפרסמה היום (ג') ענקית הגנריקה הישראלית. בעקבות ההשקעה של טבע היא תחזיק ב-75% מהון המניות של קיורטק.

ההחלטה התקבלה פחות משבוע לאחר פרסום התוצאות החיוביות המלאות של ניסוי קליני שלב 2 שערכה קיורטק ב-011-CT, מוצר הדגל של קיורטק לטיפול בלימפומה. התוצאות הראו כי הניסוי עמד ביעד הראשוני שלו והתוצאות הראו שיפור משמעותי בשרידות החולים ובהפחתת קצב התדרדרות המחלה.

על בסיס הידע שנצבר עד עתה והתוצאות המוצלחות בניסוי זה קיורטק מתכוונת להתחיל ניסויים הקליניים בשלב 3 עבור לימפומה. בנוסף, 011-CT נבחן כעת בניסוי שלב 2 בסרטן המעי הגס וניסוי שלב 2 בתרופה לטיפול בסרטן עור מסוג מלנומה מפושטת (metastatic melanoma) צפוי להתחיל קרוב. קיורטק בוחנת את המוצר בניסויים קליניים גם בהתוויות נוספות וטבע תממן את תוכנית המחקר והפיתוח של קיורטק עד לסכום של 50 מיליון דולר.

"אנחנו שמחים על ההזדמנות להמשיך לעבוד עם קיורטק על פיתוח 011- CT ומאמינים כי לתרופה פוטנציאל לעזור משמעותית לחולי סרטן רבים שאין להם היום אופציית טיפול אפקטיבית", אמר ד"ר אהרון שוורץ, סמנכ"ל מיזמים ייחודיים בטבע. "השקעה זו היא חלק מההאסטרטגיה של טבע להרחיב את הפעילות הממותגת של טבע לתחומים יחודיים כמו אונקולוגיה", ציין שוורץ.

טרם ההודעה על מימוש ההשקעה, לטבע הייתה הזכות להשקיע בקיורטק 22-19 מיליון דולר לפי שווי של כ-170 מיליון דולר לקיורטק (אחרי הכסף). בנוסף נקבע כי אם תממש טבע את האופציה, תהיה לה הזכות לרכוש את יתרת מניות קיורטק (25%) תמורת 160 מיליון דולר – מחצית מהסכום תגיע לידי כת"ב.

הסכם קיורטק – טבע אמנם פוטר את כת"ב מהצורך להזרים הון נוסף, אך גם מגביל עבורה את ערך קיורטק, כי גם אם קיורטק תצלח את השלבים המורכבים בדרך לאישור תרופה שתאט התפתחות סרטן או אף תסייע להחלמה, הערך המקסימלי עבור משקיעי כת"ב יעמוד על 80 מיליון דולר. בנוסף, אם קיורטק תגיע לשלב המכירות, יהיה לכת"ב עוד ערך מוסף: תמלוגים על כ-2% מהכנסות קיורטק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות