אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב מסירה הסנקציות נגד "האחים עופר" בעקבות מכירת המיכלית לאיראן צילום: אביגיל עוזי

ארה"ב מסירה הסנקציות נגד "האחים עופר" בעקבות מכירת המיכלית לאיראן

מחלקת המדינה האמריקאית הודיעה כי היא מסירה את שמה של "האחים עופר" מהרשימה השחורה; הסנקציות כלפי טנקר פסיפיק השייכת בעקיפין לתאגידים במשפחת יורשיו של סמי עופר, יימשכו

13.09.2011, 16:58 | נעמה סיקולר

מחלקת המדינה האמריקאית הוציאה הודעת הבהרה לפיה היא מסירה את הסנקציות נגד "האחים עופר" בגין מכירת המיכלית לאיראן. הסנקציות יימשכו רק נגד התאגידים הספציפיים שמחזיקים בחברת "טנקר פסיפיק" הסינגפורית שמכרה מיכלית לאיראן, טנקר פסיפיק היא חברה שבשרשור שייכת לפלג של משפחת סמי עופר.

לפני 3 חודשים הודיעה מחלקת המדינה האמריקאית על הכנסתה של טנקר פסיפיק ושל חברת "האחים עופר" לרשימה שחורה בגין מכירה של מיכלית נפט לחברה איראנית בניגוד לחוק האמריקאי. הסנקציות שהוטלו על האחים והוסרו היום הן בין היתר איסור על אחזקת אישור ייצוא אמריקני ואיסור על הבנקים בארצות הברית להעניק לאחים הלוואות בסכום גדול.

משפחת עופר הבהירה מהרגע הראשון שאין היום עד ישות משפטית הקרויה "האחים עופר" כי שמה של החברה הזו שורבב בטעות וכי בכל מקרה הסנקציות לא קשורות לפלג של משפחת יולי עופר וניהלה הליך משפטי בארה"ב כדי להסיר את השם "האחים עופר" מהרשימה השחורה. מחלקת המדינה האמריקאית קיבלה את ההבהרות, אולם לא חזרה בה מהסנקציות נגד טנקר פסיפיק ומההאשמות כי החברה מכרה מיכלית לאיראנים. יחד עם זאת מחלקת המדינה כן הכירה בכך שמדובר באירוע חד פעמי ובכשל תאגידי של החברה הספציפית הזו ומיקדה את הסנקציות כנגד התאגידים הקשורים בה המשוייכים היום לעידן עופר.

ממשפחת עופר נמסר בתגובה: זוהי הקלה גדולה, ההודעה מנקה את הישויות הישראליות מאחריות וזהו צעד חשוב מאוד קדימה.

תגובת עופר הולדינגס גרופ: "מחלקת המדינה של ארה"ב הוציאה הבהרה חשובה בנוגע לקבוצת האחים עופר. הבהרה זו מנקה את שמה של 'עופר הולדינגס גרופ'.ההברה הפורמאלית מהיום, מבהירה שאף לא אחת מ'עופר הולדינגס גרופ', חברות הבת שלה או כל ישות ישראלית אחרת נתונה לסנקציות, וזאת כפי שטענו תמיד ובניגוד למה שדווח בתקשורת. 'עופר הולדינגס גרופ' לא הייתה מעורבת במכירת המיכלית ה"ראפלס פארק" לאיראן וממילא לא הייתה הבעלים, לא שלטה ולא השפיעה על חברת 'טנקר פסיפיק' או כל ישות אחרת עליה הוטלו סנקציות אנו מייחסים חשיבות רבה לציות לחוקים הישראלים והבין לאומיים ונמשיך לעשות כך גם בעתיד."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות