אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": המפכ"ל לשעבר דודי כהן בדרך לקבוצת דלק צילום: טל שחר

בלעדי ל"כלכליסט": המפכ"ל לשעבר דודי כהן בדרך לקבוצת דלק

כהן, שסיים את תפקידו במאי, ישמש כנראה כיו"ר דלק אנרגיה במקומו של גבי לסט, אף הוא קצין משטרה בכיר בדימוס. קודמו של כהן בתפקיד המפכ"ל, משה קראדי, מועסק אף הוא בדלק

14.09.2011, 07:00 | גולן חזני

בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה מגייס עוד קצין משטרה בכיר בדימוס - שלישי במספר - לשורות קבוצת דלק. ל"כלכליסט" נודע כי מפכ"ל המשטרה היוצא, רב־ניצב דודי כהן שפרש מתפקידו ב־1 במאי השנה, נמצא בדרך לקבוצת דלק.

כהן מנהל עם תשובה מגעים מתקדמים לקראת צירופו של כהן לחברת דלק אנרגיה, וככל הנראה מדובר בתפקיד יו"ר החברה - תפקיד שאותו ממלא כיום גבי לסט, אף הוא קצין משטרה בכיר בדימוס (כיהן כסגן מפכ"ל עד 1998). לסט, שהצטרף לקבוצת דלק ב־2001, משמש גם כיו"ר קבוצת דלק.

קודמו של כהן בתפקיד המפכ"ל, משה קראדי, מועסק אף הוא בקבוצת דלק ומשמש מסוף 2007 כמנכ"ל חברת פי גלילות השייכת לדלק. קראדי, שסיים את תפקידו ב־1 במאי 2007, הצטרף לדלק חצי שנה אחרי שפרש מן המשטרה, וסביר להניח שגם כהן עתיד להצטרף לדלק כעבור פרק זמן דומה.

לסט קיבל על עצמו את תפקיד יו"ר דלק אנרגיה, לאחר שביוני האחרון פרש היו"ר הקודם יורם טורבוביץ' מתפקידו בתום שנה וחודשיים בלבד בתפקיד. טורבוביץ' מונה ליו"ר דלק אנרגיה בימים שלאחר גילוי מאגר הגז תמר — עת החל הדיון הציבורי בנוגע לגובה התמלוגים שהמדינה עתידה לגבות מבעליה של תגלית הגז העצומה, הצפויה לספק גז לישראל לכ־30 שנה. תשובה מינה את טורבוביץ' לנציגו בוועדת ששינסקי, שמונתה לקביעת גובה התמלוגים, אך המינוי, כאמור, לא האריך ימים.

כהן נחשב למפכ"ל דומיננטי ובמהלך כהונתו הוקמה יחידת החקירות להב 433 שהתמודדה, בין השאר, עם פרשת מאסרם של השוטרים מנהריה — שהורשעו בהנחת מטעני חבלה שנועדו לפגוע בעבריין מיכאל מור מנהריה — וכן עם פרשת השוטר שחר מזרחי מחדרה שירה למוות בפורץ למכונית.

כהן גם נאלץ להתמודד עם משבר פנימי בצמרת המשטרה על רקע ההתמודדות בין יורשיו על תפקיד המפכ"ל הבא. אחד המועמדים לרשת אותו, ניצב אורי בר לב, נאלץ לפרוש מהמשטרה לאחר שנחשד בהטרדה מינית. מערכת היחסים של כהן עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לא היתה מוצלחת, אבל כהונתו הצטיינה במיוחד בלחימה בפשיעה.

דלק אנרגיה מפעילה את עסקי הגז והנפט של קבוצת דלק באמצעות שליטתה בשותפויות חיפושי הגז אבנר ודלק קידוחים, שמחזיקות בנתחים ממאגרי ים־תטיס, תמר ולווייתן.

באחרונה ביקשה קבוצת דלק למחוק את דלק אנרגיה מהמסחר בבורסה באמצעות הצעת רכש מלאה, אולם היענות הציבור היתה חלקית בלבד ובעקבותיה גדל שיעור האחזקה של קבוצת דלק בדלק אנרגיה ב־7% ל־87%. שווי החברה בבורסה מסתכם ב־4.8 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות