אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לתושבי כפר שלם: המחוזי ביטל הפסיקה לפיה הם מחזיקים בזכויות קנייניות בקרקע צילום: יריב כץ

מכה לתושבי כפר שלם: המחוזי ביטל הפסיקה לפיה הם מחזיקים בזכויות קנייניות בקרקע

ביהמ"ש קבע כי חברת חלמיש תוכל לדרוש פינוי דיירים מקרקע מבלי שעליה להוכיח את גובה הפיצוי למחזיק. בעקבות הפסיקה יחזור הדיון בתביעת הפינוי לשלב ההוכחות בבית משפט השלום

14.09.2011, 10:48 | דותן לוי

המאבק המשפטי בין חברת חלמיש לבין חלק מתושבי שכונת כפר שלם קיבל לאחרונה תפנית נוספת בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, שהפך את החלטת בית משפט השלום וקבע כי חברת חלמיש תוכל לדרוש פינוי דיירים מקרקע מבלי שעליה להוכיח את גובה הפיצוי למחזיק.

לפני כשנה דן בית משפט השלום בתל-אביב בתביעתם של כמה מתושבי כפר שלם שלא לאפשר לחברת חלמיש לפנותם מהשטח שבו הם מחזיקים, עד שתציג חלמיש בפני בית המשפט ראיות לגובה הפיצוי שהיא מתכוונת לשלם להם עבור פינוי קרקעות המדינה. בית משפט השלום קיבל את עמדת התושבים, דחה את תביעת הפינוי והורה לחברה לפעול על פי הפסיקה החדשה, אולם החברה החליטה לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי.

כאמור, בית המשפט המחוזי בתל-אביב בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים החליט להפוך את החלטת בית משפט השלום, לפיה יש לתושבי השכונה זכויות קנייניות בקרקעות כפר שלם והחליט להחזיר את הדיון בתביעת הפינוי לשלב ההוכחות בבית משפט השלום. כמו כן פסק המחוזי כי התזה של בית משפט שלום לפיה על התובע פינוי להציע פיצוי בתביעה נפרדת, לא יכולה לעמוד.

בחלמיש קיבלו בסיפוק את החלטת בית המשפט המחוזי, שתקל מאוד על ההתמודדות מול מחזיקי קרקעות המדינה בשכונת כפר שלם שמסרבים להתפנות ממנה, בנימוק שהפיצוי הכספי המוצע להם אינו הולם את ציפיותיהם. עו"ד עדי הדר, שייצג את חלמיש ומדינת ישראל בדיון, אמר: "החלטת בימ"ש המחוזי תואמת את ההלכות הנהוגות בבית המשפט העליון ומסירה כל ספק, אם נוצר, לגבי ההלכה בתחום השמירה על זכויות בעלי מקרקעין".

לדברי עו"ד יורם חגבי חגי שייצג את תושבי חלמיש הפסיקה האחרונה של בית המשפט אינה משנה דבר, "חברת חלמיש נמצאת במצוקה היות והיא לא מצליחה לפנות את הדיירים. פסיקת בית הדין בסך הכל הסכימה לדון בטענות מחדש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
מי גר בחינם?????
ארנונה אנחנו לא משלמים? מים? חשמל? ובתמורה אין לנו תשתיות אין אישורי בניה אין פיתוח אין כלום את האדמה קיבלנו בימי קום המדינה. יש בכפר שלם אולי 10% של פולשים כל השאר זה משפחות ששמרו על האדמה מפני הערבים אז בבקשה מי שלא בקיא בעובדות שלא יכתוב תגובה מבישה ומתלהמת
רענן , כפר שלם  |  15.09.11
לכל התגובות