אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: מה יעשה דודי כהן בשביל יצחק תשובה? צילום: טל שחר

דיבידנדים: מה יעשה דודי כהן בשביל יצחק תשובה?

וגם: קרוב לחצי מיליון שקל נאספו באירוע שהתקיים בחצר של יוסי מימן לטובת האגודה למלחמה בסרטן, האקירובים מסתובבים בעולם והעובדים של יהודה רוה שוברים שגרה

15.09.2011, 09:33 | רון גרנות

מה יעשה דודי כהן בשביל יצחק תשובה?

הפרסום הבלעדי אתמול ב"כלכליסט" על המעבר של המפכ"ל לשעבר דודי כהן לקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה הולידו לא מעט ספקולציות לגבי מהות תפקידו של כהן בקבוצה. נכון לעכשיו, הגדרת תפקידו של כהן בדלק כוללת בין השאר השתלבות בניהול הפרויקט של הולכת הגז מקידוח תמר, וטיפול בקרקע שרכשה הקבוצה בחוף עכו ממפעל אלקטרו כימיות לצורך הקמת תשתית ההולכה לגז הטבעי שיופק מתמר ומלווייתן. עסקת הקרקע לא תושלם עד שדלק תשלם את כל המסים עבורה. לגבי שכרו של כהן, שני הצדדים מנהלים בימים אלו משא ומתן והחוזה אמור להיחתם בקרוב. כמפכ"ל הרוויח כהן משכורת ממוצעת של 70 אלף שקל לחודש.

 

חצי מיליון אצל יוסי מימן

קרוב לחצי מיליון שקל נאספו שלשום באירוע שהתקיים בחצר של יוסי מימן בהרצליה פיתוח לטובת האגודה למלחמה בסרטן. מימן, שכיהן בעבר כיו"ר מבצע הקש בדלת, סירב לעדכן את הנוכחים בהתקדמות המאבק המשפטי בינו לבין ידי ימינו לשעבר, נמרוד נוביק. בין התורמים: המיליארדר משולם ריקליס ורעייתו טלי, ליאון רקנאטי, דן וגד פרופר והזמר יהורם גאון שאף הופיע. נועה מימן, בתו של המארח, סיפרה שהיא עתידה להשתתף בקרוב בתוכנית "אחד נגד מאה" והבטיחה שאם תזכה תתרום חלק מהסכום לאגודה למלחמה בסרטן.

יוסי מימן, צילום: שאול גולן יוסי מימן | צילום: שאול גולן יוסי מימן, צילום: שאול גולן

שטראוס בהופעת אורח

לא רחוק משם, בחצר של ד"ר יוסי כהן ברשפון, נערך אירוע ההתרמה השנתי של עמותת חו"ם, הפועלת למען ילדים רעבים. במקום נרשמה נוכחות מרשימה במיוחד וכל אחד מהנוכחים שילם על הכרטיס 3,000 שקל. אתניקס ואלי יצפאן הופיעו, וסוללת האורחים כללה את עירית שטראוס שבאה עם בנה שון קופלר. קופלר הצעיר, שמתגורר במיאמי, שוהה בחופשת מולדת בעקבות מספר אירועים משפחתיים, ביניהם בת מצווה לבתה של רחל, בת זוגו של אביו ליאון קופלר, הבעלים של סופר־פארם.

רשימת התורמים נמשכת

עוד באו: השר סילבן שלום עם רעייתו ג'ודי נשיאת העמותה, היחצנית עליזה זאנה, שירלי ויגאל זילכה, משה ודליה ממרוד, ויויאן רכיב, אורית אפרתי, עדי ומיקי תירוש, שמואל וענת פרנקל, אלי ואלונה ברקת, אשר וחנה גרטלר, צילי ודני נווה, רג'ין גנזי, יורם ולאה גלובוס, אילן וורד גרינבוים, משה ופנינה אדרי, דגנית חרל"פ, דני ברנר, דיספינה ויגאל שרמייסטר, גיל שרון, שולה זקן, צחי ארבוב, אייל וחלי דוידס, נוני ועמוס מלכה, אילן ויונית רבינוביץ', יורם ושלוה הסל.

כספי מתעמת עם כבל

בכנס תגמול בכירים שנערך שלשום באוניברסיטה העברית בירושלים התעמת עו"ד רם כספי עם ח"כ איתן כבל: "היה לי אבא מאוד חכם, מיכה כספי, ולא תאהב את מה שהוא אמר - 'רמי תזכור, מה שפוליטיקאי אומר מחייב את השומע'". כבל השיב לו בעקיצה משלו: "אני לא אגיד לך מה שאבא שלי אומר על עורכי דין". בדבריו התייחס כספי לתגמול הבכירים ואמר כי ברור שיש בעיה בנושא זה, אחרת האוניברסיטה העברית לא הייתה מקיימת כנס בנושא. לדבריו צריך פתרון בהסכמה ולא "בכסאח": "מה שמדאיג אותי הוא חוסר האמת בדיון הציבורי במדינה. לפני שלושה חודשים נפטר מישהו ומה עשו לו? האשימו אותו בסחר עם איראן".

אקירוב מסתובבים בעולם

אלפרד אקירוב ובנו ג'ורג'י אקירוב, הבעלים של אלרוב מלונות יוקרה, חזרו לאחרונה מהולנד, שם השתתפו בטקס 500 האנשים המשפיעים בתחום העסקים, האופנה והמדיה של המגזין היוקרתי QUET. האירוע התקיים במלון קונסרבטוריום באמסטרדם — מלון שאותו רכשו האקירובים ב־2007 ושייפתח רשמית בנובמבר. מדובר במבנה היסטורי מהמאה ה־19 שבו שכן במשך עשרות שנים בית הספר הגבוה למוזיקה "הקונסרבטוריום".

אלפרד אקירוב, צילום: עמית שעל אלפרד אקירוב | צילום: עמית שעל אלפרד אקירוב, צילום: עמית שעל

העובדים של רוה שוברים שגרה

יהודה רוה החליט לבטל השנה את הרמת הכוסית המסורתית לעובדי משרד עורכי הדין שלו לטובת אירוע פחות סטנדרטי. כל 120 העובדים יצאו בראשון הקרוב לסיור לילי במנהרות הכותל ולאחר מכן ירימו כוסית באחת המסעדות בעיר העתיקה. רב הכותל שמואל רבינוביץ', המצוי בקשרים חבריים עם רוה, יברך את העובדים.

עמוס ירון עוקץ

בכנס "חשמל ברשת" של המכון הישראלי לאנרגיה ולסביבה שהתקיים אתמול, השתתפו בכירים כמו יו"ר קצא"א עמוס ירון, משנה למנכ"ל כיל אשר גרינבאום, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה אלונה שפר קארו, מנכ"ל אספן גרופ אילן גיפמן, מנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת חזי צאיג, ויו"ר המכון הישראלי לאנרגיה ולסביבה עמיר מקוב. בפאנל שעסק בשאלה האם הממשלה עושה מספיק בתחום ההתייעלות האנרגטית, נשמעו עקיצות מכיוונו של ירון לכיוונן של שפר קארו וסמדר בת אדם ממשרד התשתיות. ירון ציין שבישראל יש שני משרדים ממשלתיים בלבד, האוצר והביטחון, שמסוגלים לקבל החלטות וגם לבצע. שאר המשרדים, לדבריו, חסרי שיניים. שפר קארו לא נשארה חייבת ואמרה שאכן יש חוסר יכולת ביצוע במשרדי ממשלה ובחברות ממשלתיות, ולראיה מה שקרה עם פיצוץ הצינור של קצא"א בנחל צין.

 

עמוס ירון, צילום: אריאל בשור עמוס ירון | צילום: אריאל בשור עמוס ירון, צילום: אריאל בשור

הוזמנתם לכנס ההייטק השנתי?

האירוע: כנס ההייטק השנתי של קבוצת לוצאטו, BDO זיו האפט ויגאל ארנון ושות', שיעסוק בתעשייה עתירת הטכנולוגיה בישראל על רקע המשבר הכלכלי הגלובלי, כמו גם בהשקעות בתחום הביוטק.

הפרטים: יום שלישי, 20 בספטמבר, 08:30, מלון דן תל אביב.

המזמינים: רו"ח דני מרגלית, שותף מנהל ב־BDO זיו האפט; ד"ר אסתר לוצאטו, שותפה מנהלת בקבוצת לוצאטו; עו"ד ברק פלאט, שותף ביגאל ארנון ושות'; ועודד חרמוני, מנכ"ל איגוד ההייטק הישראלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות