אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגארד: "על הממשלות לפעול לעצירת הסחף הכלכלי השלילי" צילום: בלומברג

לגארד: "על הממשלות לפעול לעצירת הסחף הכלכלי השלילי"

נשיאת קרן המטבע הבינלאומית ציינה כי שלוש שנים אחרי קריסת ליהמן - אנו חיים בתקופה של חרדה כלכלית בה השמיים של הכלכלה העולמית עדיין מעוננים

15.09.2011, 18:25 | סוכנויות הידיעות

נשיאת קרן המטבע הבינלאומי כריסטין לגארד קראה היום (ה') לפעול בצורה משותפת במשבר באיחוד האירופי והבאטה הגלובלית. במקביל תמכה לגארד בתוכנית יצירת העבודות של הממשל האמריקאי ברשות נשיא ארה"ב ברק אובמה.

"אנו חיים בתקופה של חרדה כלכלית" אמרה היום לגארד בנאום במרכז וודרו ווילסון. "שלוש שנים אחרי קריסת ליהמן ברדרס השמיים של הכלכלה העולמית מעוננים והחששות גוברים. נתונים פיננסיים חלשים של ממשלות, בנקים ומשקי בית מזינים את המגמה השלילית ועוצרים את הביקושים" הוסיפה נשיאת הקרן.

היא ציינה כי תוכנית אובמה תעודד תעסוקה יחד עם הקטנת הגירעון האמריקאי ותביא לעצירת "מעגל הקסמים" של הכלכלה המתדרדרת. "יש לעצור את הסחף הכלכלי השלילי" אמרה.

בשבוע הבא תכנס לגארד לראשונה את הכנס ה-187 של הקרן, אחרי שהחלפיה את ז'אן קלוד טרישה בראשות הקרן במאי לאחר פרשת העוזרת ונסיונות האונס שבוטלו לאחרונה.

הדברים מגיעים לאחר שהבנק המרכזי באירופה הצהיר כי הוא יעניק הלוואות לבנקים בגוש היורו בדולרים. ה-ECB יציע לבנקים ביבשת שלושה סוגי הלוואות ל-3 חודשים שאמורות לכסות את צרכי הנזילות שלהם. הצורך של הבנקים באירופה מגיע לאור התייבשות אפיק ההלוואות לטווח קצר מהקרנות הכספיות בארה"ב שחוששות לגורל הבנקים.  

מנהיגי צרפת, גרמניה ויוון הסכימו כי יוון תישאר בגוש היורו למרות משבר החובות המאיים על הכלכלה ופוגע באמון המשקיעים ביורו, ראש ממשלת יוון, ג'ורג' פאפאנדראו, קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל ונשיא צרפת, ניקולא סרקוזי קיימו אתמול ועידה מיוחדת, בה הצהירו שהם עומדים מאחורי ההחלטות שהתקבלו על ידי בחודש יולי. אז הצהירו מנהיגי גוש היורו כי הם לא יאפשרו ליוון להגיע לחדלות פירעון. במהלך אותה שיחת ועידה, אמר פאפאנדראו כי המדינה החליטה לעמוד בכל התחייבויותיה. עוד הצהיר פאפאנדראו כי הצעדים יסייעו ליוון לעמוד ביעדים הפיסקאליים לשנים 2012-2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות