אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוצאים לדרך: מאסטרקרד הציגה אפליקציה לארנק הסלולרי של גוגל

יוצאים לדרך: מאסטרקרד הציגה אפליקציה לארנק הסלולרי של גוגל

האפליקציה מאפשרת רכישות באמצעות שבב המותקן בסמארטפונים ללא צורך בכרטיס אשראי. ג'ורג' מסיינפלד מככב בפרסומות למיזם

18.09.2011, 10:41 | יוסי גורביץ

מאסטרקרד הציגה בסוף השבוע את אפליקציית Google Wallet שלה, שמאפשרת רכישות באמצעות שבב NFC המותקן בסמארטפונים. לא ברור מתי תגיע האפליקציה לשימוש ציבורי, אך במאסטרקרד אמרו כי הדבר יקרה "בקרוב" - כך דיווח האתר אנדגאדג'ט. NFC היא טכנולוגיה שמאפשרת תקשורת מהירה ומאובטחת בין שני שבבים שנמצאים במרחק קצר מאד זה מזה.

גוגל החלה השבוע לפרסם את פרויקט "ארנק גוגל", באמצעות פרסומת שבה משתתף ג'ייסון אלכסנדר, המוכר כג'ורג' קונסטנזה מסיינפלד - במטרה להראות שארנקים פיזיים הם כלי שזמנו עבר.

האפליקציה, שגוגל הודיעה כי תושק עוד במאי, הודגמה על מכשיר נקסוס אס 4G, ובין השאר הראתה החברה כיצד ניתן לקשר במהירות בין כרטיס אשראי ובין היישום. העסקאות התבצעו בזמן אמת, כאשר המשתמש מקבל עדכונים הן מהאפליקציה והן באמצעות הודעות SMS.

הארנק הסלולרי מאפשר לצרכן להגביל את השימוש בו לסכום מסוים, או לאסור על שימוש בו לרכישות בתחומים מסוימים, כמו מזון – כדי למנוע שימוש לרעה במקרה של גניבת הטלפון. ההערכות הן כי האפליקציה תפעל, תוך זמן קצר, גם על מכשירים אחרים המצוידים ב-NFC.

במקביל, מפתחת מאסטרקרד פלטפורמה אחרת לתשלומים באמצעות קודי QR, שמסוגלת גם היא לנצל את טכנולוגיית ה-NFC. הפלטפורמה, המכונה PQR, מיועדת לשימוש במגוון מערכות הפעלה סלולריות ותפקידה הוא לאפשר רכישות מהירות באמצעות סריקת קודים, ללא צורך בשימוש בכרטיס האשראי. בין השאר נועדה הפלטפורמה להתממשק עם מערכת קינקט של מיקרוסופט, מה שיאפשר למשתמש לבצע רכישות מקוונות באמצעות תנועות ידיים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות