אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה את מינויו של יוני בן מנחם למנכ"ל רשות השידור

הממשלה אישרה את מינויו של יוני בן מנחם למנכ"ל רשות השידור

בשבוע שעבר אישרה ועדת האיתור בשנית את המינוי לאחר שזה התעכב בשל תביעה שהגישה אגודת העיתונאים בת"א נגד הליך הבחירה בטענה כי המועמד אינו כשיר לתפקיד

18.09.2011, 12:04 | שלי פריצקר

הממשלה אישרה היום בישיבתה השבועית את מינויו של יוני בן מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור.

המינוי עבר מסלול מכשולים: לאחר שנבחר בן מנחם על ידי ועדת האיתור של רשות השידור בסוף יולי, ועדת שפניץ שאמורה לבדוק ולאשר מינויים בשירות הציבורי ציינה בישיבתה באמצע אוגוסט כי הובאו בפניה טענות שונות הנוגעות למידת התאמת המועמד לתפקיד, אשר חלקן לא היו לנגד עיניה של ועדת האיתור בעת ששקלה את התאמתו. הדברים עלו בתביעה שהגישה אגודת העיתונאים בתל אביב לבית המשפט העליון נגד הליך הבחירה בטענה כי המועמד אינו כשיר לתפקיד וכי גם קיים חשש למעורבות פוליטית במינוי.

בהמשך לכך פנה השר הממונה על רשות השידור, ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הרשות ד"ר אמיר גילת וביקש כי יכנס בשנית את ועדת האיתור בראשותו. בשבוע שעבר התכנסה הוועדה ואישרה שוב פה אחד את מינויו של בן מנחם. היום אישרה כאמור הממשלה את מנויו, והוא יחליף בתפקידו את מוטי שקלאר שעזב בחודש יולי.

בן מנחם הוא בעל תואר ראשון בשפה וספרות עברית ולימודי מזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית, כיום הפרשן לענייני ערבים של "קול ישראל" ובעברו כיהן כמנהל ועורך ראשי של תחנות הרדיו של "קול ישראל" וכממלא מקום מנכ"ל רשות השידור וכן בשורה של תפקידים נוספים ברדיו ובטלוויזיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות