אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 קיבל הארכה נוספת להחזר ההלוואה צילום: רוני שיצר

ערוץ 10 קיבל הארכה נוספת להחזר ההלוואה

ל"כלכליסט" נודע כי קרן המנוף אוריגו הסכימה לדחות את פרעון ההלוואה של 30 מיליון שקל לערוץ עד לחודש נובמבר

19.09.2011, 15:27 | שלי פריצקר

קרן המנוף אוריגו החליטה לאפשר לערוץ 10 דחייה נוספת בהחזר הלוואה של 30 מיליון שקל שקיבל ממנה בחודש דצמבר האחרון. ל"כלכליסט" נודע כי המועד החדש נקבע על חודש נובמבר 2011, לאחר שהערוץ לא עמד בשני מועדי ההחזר הקודמים שקבעה לו הקרן. גורם המקורב לקרן מציין כי ההארכה התקבלה בעקבות הסכמה הדדית בין הצדדים.

מאז הקמתו לפני כעשור צבר ערוץ 10 הפסדי ענק. ההלוואה מאוריגו ניתנה לו בשתי פעימות: 20 מיליון שקל בחודש דצמבר 2010 ו־10 מיליון שקל בתחילת חודש מרץ האחרון. מועד החזר ההלוואה המקורי היה אמור להיות בסוף חודש מרץ 2011.

הערוץ היה במו"מ עם אוריגו לפיו תשקיע הקרן 100 מיליון שקל בערוץ וההלוואה של 30 מיליון שקל ניתנה לו במקביל למו"מ. ההשקעה לא יצאה אל הפועל, בין השאר על רקע ערבויות שהיה אמור להעמיד בעל השליטה בערוץ, יוסי מימן (51%). עם זאת, ההלוואה ניתנה לערוץ וכאמור טרם הוחזרה.

קרן המנוף אוריגו החלה לפעול ב־2009, ומנהלת נכסים בהיקף של 1.3 מיליארד שקל. 300 מיליון שקל מתוכם הם כספי מדינה. הקרן מנוהלת על ידי רו"ח גבי טרבלסי.

תקופה לא פשוטה עוברת על ערוץ 10. "פרשת ההתנצלות" בחברת החדשות, דשדוש הרייטינג, וגם הקיטון בהיקף הפרסום בחודשי הקיץ שמשפיע לרעה. לצד זה הערוץ חייב להעביר את חברת החדשות לירושלים עד סוף השנה הנוכחית - מהלך שעלותו מיליוני שקלים. הבעלים היחיד שמזרים כסף לערוץ הוא רון לאודר (24.5%). בעל המניות הנוסף, המפיק האמריקאי־ישראלי ארנון מילצ'ן (24.5%), הודיע לפני כחצי שנה כי ברצונו למכור את מניותיו, ומאז אינו מזרים כספים לערוץ.

מערוץ 10 נמסר: "ערוץ 10 הנו חברה פרטית שאינה נוהגת לנהל את ענייניה המסחריים בעיתון".

קרן אוריגו סירבה להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות