אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טקסס של המועמד הרפובליקאי לנשיאות ריק פרי ענייה יותר צילום: MCT

טקסס של המועמד הרפובליקאי לנשיאות ריק פרי ענייה יותר

אחד מתוך כל חמישה טקסנים נמצא מתחת לקו העוני. בטקסס ישנו מספר מועט של אנשים המקבלים תלושי מזון והדרישות לקבלת זכאות לסיוע כספי גבוהות במיוחד

19.09.2011, 21:34 | סוכנות הידיעות

המועמד הרפובליקאי לנשיאות ריק פרי, מושל טקסס, אוהב להתרברב שמדינתו טקסס היא תחנת כוח כלכלית. אבל לא רצוי לחלוק את הכרזותיו של פרי עם אלו החיים מתחת לקו העוני בטקסס – אחד מתוך כל חמישה טקסנים. פרי

נכון שטקסס לבדה אחראית לעלייה של 40% בתעסוקה בארצות הברית במהלך השנתיים האחרונות ואולם, גם שיעור העוני גדל בקצב העולה על הממוצע הלאומי לשנת 2010.

טקסס מדורגת במקום השני בארצות הברית במספר התושבים החיים מתחת לקו העוני. ב-2010, הצטרפו כ-18.4% מתושבי טקסס לאלו החיים מתחת לקו העוני – עלייה מ-17.3% מהשנה הקודמת, על פי נתוניה של הלשכה למפקד אוכלוסין של ארה"ב שפורסמו השבוע. לשם השוואה, הממוצע הלאומי הוא 15.1%.

להיות עני בטקסס אינו פשוט כלל ועיקר. שיעור ההוצאות לנפש של תושביה הוא מן הנמוכים בארצות הברית ובטקסס יש את מספר האנשים הגדול ביותר ללא ביטוח רפואי. טקסס אינה מציעה שירותי רווחה רבים במיוחד לנזקקים – ישנו מספר מועט של אנשים המקבלים תלושי מזון והדרישות לקבלת זכאות לסיוע כספי גבוהות במיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות