אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל: "חברות אשראי נוספות יצטרפו בקרוב לארנק הסלולרי"

גוגל: "חברות אשראי נוספות יצטרפו בקרוב לארנק הסלולרי"

החברה הציגה רשמית את האפליקציה שתאפשר תשלום ישיר באמצעות הסמארטפון: לצד מאסטרקרד, גם ויזה ואמריקן אקספרס יצטרפו. הגישה לשירות עדיין מצומצמת ביותר

20.09.2011, 10:41 | יוסי גורביץ
גוגל הציגה אמש (ב') רשמית את הארנק הדיגיטלי שלה – אפליקציה בשם Wallet שמאפשרת, באמצעות טכנולוגיית NFC, תשלום ישיר באמצעות הסמארטפון. הגישה לשירות מוגבלת כרגע למשתמשי מכשיר Nexus S הפועל ברשת ספרינט בארה"ב, אך ההערכות הן כי האפליקציה תגיע בעתיד גם למכשירי אנדרואיד אחרים.

טכנולוגיית NFC מאפשרת תקשורת דו כיוונית מאובטחת בין שני מכשירים המצוידים בשבבי NFC ונמצאים בקרבה זה לזה. כרגע, מאפשרת האפליקציה למשתמש לחבר כרטיסים של מאסטרקרד בלבד, ולבצע רכישות בכ-300 אלף עמדות של PayPass ברחבי העולם. האפליקציה מאפשרת למשתמש גם לפדות קופונים או להשתתף בתכניות חיסכון שמציעות רשתות קניה.

בגוגל אמרו כי בקרוב יצטרפו לפרויקט גם חברות האשראי ויזה, אמריקן אקספרס ודיסקבר, כאשר ההצטרפות תתבצע באמצעות עדכון תוכנה. גוגל מאפשרת למשתמש גם לפתוח מעין כרטיס אשראי משלה, Google Pre-Paid, שמקבל תשלומים מכרטיסי האשראי האחרים שלו. משתמשים שיפתחו כרטיס כזה יקבלו מגוגל בונוס של עשרה דולרים. העמדה של גוגל היא שארנקים דיגיטליים אמורים להחליף, ובקרוב, את הארנקים הרגילים – ועל כן האפליקציה מסוגלת להציג גם כרטיסי ביקור. עם זאת, נראה שגוגל טרם הציגה תחליף ראוי לבעיית נשיאת המזומנים.

טכנולוגיית תשלום באמצעות סלולר נפוצה מאוד ביפן בשנים האחרונות, אך במערב היא עדיין עושה את צעדיה הראשונים. כרגע רק סמארטפונים ספורים בשוק מצוידים בשבב NFC, בהם הנקסוס S של גוגל, אך בעבר אמרה החברה כי היא שוקלת להפיץ מדבקות שהצמדתן לכל סמארטפון אנדרואיד תאפשר גם לו להשתמש ב-NFC.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
האבטחה זה לא רק סיסמא
האבטחה של הארנק זה לא רק סיסמא אלא קודם כל צ'יפ שנקרא Secure element שהוא בעצם כרטיס חכם עם אבטחת חומרה (בדומה לסים של הטלפון) כלומר תוכנה שתנסה לפנות לצ'יפ הזה ולקבל את פרטי כרטיס האשראי לא תוכל לעשות זאת אלא אם יש לה את ההרשאות והמפתחות המתאימים (וזה יש רק לאפליקציית הארנק שלהם) הסיסמא זה רק מנגנן נוסף שמונע ממי שגנב את הטלפון מלהשתמש בארנק. אם תשווה את זה לכרטיסי הפלסטיק שולנו מחזיקים היום - זה הרבה הרבה (ואני לא מגזים) יותר בטוח. ראה כאן עוד פרטים: http://www.google.com/wallet/faq.html
אחדש , קצת מבין  |  20.09.11