אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח תמכור את ברודגייט תמורת 11 מיליון ליש"ט צילום: אוראל כהן

כלל ביטוח תמכור את ברודגייט תמורת 11 מיליון ליש"ט

במקביל הודיעה החברה כי הפסדי חברת הביטוח הלונדונית נמשכו גם ברבעון השלישי והיא צפויה לרשום הפסד של כמה מיליוני ליש"ט. ממכירת ברודגייט צפוןיה כלל לרשום רווח כולל לפני מס של 9.6 מיליון ליש"ט

20.09.2011, 11:04 | מישל אודי

חברת כלל ביטוח הודיעה היום (ג') כי המו"מ למכירת ברודגייט נעשה לפי שווי של 11 מיליון ליש"ט לחברה. על פי ההודעה, החברה התקשרה בהסכם המכירה עם חברת הביטוח טורוס (Torus Insurance Holdings).

מהחברה נמסר כי היא בוחנת את השלכות העסקה שעל פי הערכותיה הנוכחיות צפויות הניב לה רווח של כולל לפני מס של 9.6 מיליון ליש"ט - 56 מיליון שקל. הרווח לפני מס בדוח רווח והפסד, הכולל קרן הון בגין הפרשי תרגום מטבע, יעמוד על 5.4 מיליון ליש"ט, כ-32 מיליון שקל. "התוצאות הנ"ל עשויות להשתנות כתוצאה משינויים בשער החליפין ובתוצאות ברודגייט עד למועד השלמת העסקה", נכתב בהודעת החברה. השלמת העסקה צפויה להיות במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2011.

עם זאת, החברה מציינת כי הפסדי ברודגייט נמשכו גם ברבעון השלישי ועל פי אינדיקציות ראשוניות, מדובר במספר מיליוני ליש"ט בגין אירועי ביטוח שאירעו ברבעון ובגין הרעה בתוצאות השנים הפתוחות.

כלל ביטוח רכשה את ברודגייט בשנת 2001 בסכום סמלי של 1 ליש"ט בלבד. במחצית השנה הראשונה הניבה ברודגייט הפסד של 87 מיליון שקל לעומת הפסד של 69 מיליון שקל ב-2010, כאשר החברה הסבירה את ההפסדים באסונות הטבע ברבעון הראשון ביפן, אוסטרליה וניו זילנד.

במקביל לעסקה הנרקמת, כלל נמצאת במגעים למכית הפעילות בארה"ב גארד תמורת 312 מיליון דולר וכלל ביטוח עצמה נמצאת על המדף כאשר קבוצת אי.די.בינמצאת במו"מ עם קרן פרמירה למכירת כלל ביטוח. אתמול,מהמלצות ועדת הריכוזיות עולה כי יישומן יחייב את אי.די.בי למכירת החברה תוך 4 שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות